‍ ارادت به حاج قاسم در سوئد ‌خط قرمز شد!

دانشگاه استکهلم سوئد، برنامه دفاع از پایان‌نامه آقای وحید سعادت‌طلب، دانشجوی دکتری این دانشگاه را به دلیل اینکه رساله خود را به شهیدان مطهری و سلیمانی تقدیم کرده، از تقویم وب‌سایت دانشگاه حذف کرد!.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از جهان نيوز، پس از آنکه تلاش تروریسم رسانه‌ای، برای حذف نام و تصویر حاج قاسم سلیمانی با حمایت‌های روز افزون مردمی از این قهرمان ملی و منطقه به شکست کامل انجامید، در جدید‌ترین رفتار سخیف دانشگاه استکهلم سوئد، برنامه دفاع از پایان‌نامه آقای وحید سعادت‌طلب، دانشجوی دکتری این دانشگاه را به دلیل اینکه رساله خود را به شهیدان مطهری و سلیمانی تقدیم کرده، از تقویم وب‌سایت دانشگاه حذف کرد!.

بر اساس گزارش روزنامه جوان، شبکه تلویزیونی سوئد در گزارشی از وحید سعادت‌طلب به عنوان دانشجوی دکترای شیمی محیطی در دانشگاه استکهلم نام برده که در صفحه اول پایان‌نامه دکترای خود مرتضی مطهری و قاسم سلیمانی را «شهید» و «قهرمان» توصیف کرده است. این دانشجوی دکترا قرار است ۱۲ اسفند از پایان‌نامه خود دفاع کند. سعادت‌طلب گفته است که پایان‌نامه خود را بدون ادای احترام به افراد نام‌برده ارائه نخواهد کرد. او در گفتگو با «اس و ت» از شهید مطهری، و حاج قاسم سلیمانی، به عنوان قهرمانانی نام برده است که «بشریت را از شر نیرو‌های شیطانی در خاورمیانه نجات داده‌اند». سعادت‌طلب همچنین درباره قاسم سلیمانی گفته است که او «برای من مانند یک پدر و یک برادر است و کشورم را نجات داده است.»

اگرچه مدیر دپارتمان مربوطه در دانشگاه گفته ادای احترام و تقدیر جزو مسائل علمی به شمار نمی‌رود و دفاع از پایان‌نامه طبق برنامه انجام خواهد شد، اما گویا فشار‌ها مسیر دفاع از پایان‌نامه را منحرف کرده است. این دانشجوی ایرانی ضمن ابراز تعچب از واکنش‌های اعتراضی دیگران، اقدام آن‌ها را «نقض آزادی بیان» توصیف کرده است. اکنون بهتر می‌توان فهمید که چرا گفته شده است «شهید» سلیمانی، از «سردار» سلیمانی برای دشمنان خطرناک‌تر است. عجیب‌تر اینکه در دنیایی که به نام «آزادی بیان» به مقدسات بیش از ۲ میلیارد مسلمان توهین می‌شود، قرآن سوزی راه می‌اندازند و پیامبر اسلام را مورد هتک حرمت قرار می‌دهند، اکنون ادای احترام به یک قهرمان ملی در پایان نامه دکتری تحمل نمی‌شود!دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان جشنواره داستان کوتاه جان فدا