تفکر و حرکت سردار سلیمانی، حرکات تجزیه‌طلبانه آمریکا در منطقه غرب آسیا را خنثی کرد/ محور مقاومت، استکبار را مجبور به تغییر سیاست کرد

فواد ایزدی در نشست «نقد خاطرات رجال سیاسی و بازنمایی شهید سلیمانی در آنها» اظهار کرد: شهید سلیمانی حرکات تجزیه‌طلبانه آمریکا در منطقه غرب آسیا را خنثی کرد و آمریکا به اهداف خودش در این زمینه نرسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از ایبنا، فواد ایزدی، کارشناس مسائل بین‌الملل و استاد دانشگاه در نشست «نقد خاطرات رجال سیاسی و بازنمایی شهید سلیمانی در آنها» اظهار داشت: اساسا چرا اینقدر فضای تنفر بر ضد کشور ما تبلیغ می‌شود؟ وی یکی از مهم‌ترین علل را حس قدرتمندی آمریکا در منطقه‌ی غرب آسیا بعد از فروپاشی شوروی دانست و اضافه کرد: تفکر مقاومت و حرکت سردار شهید سلیمانی، حرکات تجزیه‌طلبانه آمریکا در منطقه غرب آسیا را خنثی کرد و آمریکا به اهداف خودش در این زمینه نرسید.

فواد ایزدی همچنین افزود: ابتدا آمریکایی‌ها فکر می‌کردند مدیریت عراق و اشغال عراق کار راحتی است؛ چون این بحث مطرح بود که مشکل اصلی در غرب آسیا، عراق نیست. مشکل اصلی ایران است ولی حمله به ایران و مدیریت ایران راحت نیست، ابتدا باید وارد عراق شویم و بعد ایران؛ که البته در عراق هم موفق نشدند.

ایزدی به تغییر نگاه در مورد غرب در ایران و حتی جهان گفت: سال‌های گذشته فضایی در ایران حاکم بود که آمریکا را کدخدا می دانست ولی اکنون حتی شاهزاده‌های سعودی هم می‌دانند که قدرت آمریکا رو به افول است؛ چنین تفکراتی نشان می‌دهد مکتب سردار شهید قاسم سلیمانی و کلی‌تر از آن مکتب مقاومت، در ریل درستی است، مقاومت این جبهه هرچند منجر به از دست دادن شهدای عزیز و جوانان زیادی شد ولی در نهایت، استکبار مجبور به تغییر سیاست شد.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان جشنواره داستان کوتاه جان فدا