حاج قاسم مصداق و تجسم بارز موضع جمهوری اسلامی در حمایت همه‌جانبه از فلسطین است

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی، شهید حاج قاسم سلیمانی را شهید قدس توصیف و تاکید کرد که طبق توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی همه کرانه باختری را مسلح خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از گزارش فارس، «زیاد النخاله» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه الوفاق گفت: موضع سیاسی جمهوری اسلامی ایران که همان «عدم به رسمیت شناختن اسرائیل» است، بسیار اهمیت دارد و در سطح بین‌المللی و در سطح فلسطین اعلام نامشروع بودن این رژیم و اینکه بر روی ویرانه‌های ملت فلسطین بنا شده، حائز اهمیت است.

این رهبر مقاومت فلسطینی، در این خصوص گفت: «حاج قاسم سلیمانی در میدان نبرد فلسطین حاضر بود و جمهوری اسلامی کمک‌های خوبی به مردم فلسطین ارائه کرد، اما من می‌خواهیم به این مسأله اشاره کنم که برخی شاید گمان کنند که مردم فلسطین ماهیانه میلیون‌ها دلار دریافت می‌کنند، اما من می‌گویم که با کمترین امکانات مقاومت شکل گرفت و به کار خود ادامه می‌دهد؛ بی شک به کمک‌های فنی، آموزشی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران اذعان داریم، ممکن است دیگران هم از میزان این کمک‌ها اطلاع داشته باشند، ما آن را رد نمی‌کنیم، اما نباید در میزان این کمک‌ها مبالغه شود، کمک‌های امنیتی و نظامی هم وجود دارد که مهم‌تر هستند

زیاد النخاله اما مهم‌تر از مسائل مادی را ایده، حضور و پیگیری شهید قاسم سلیمانی دانست و گفت که این شهید بزرگوار همواره در صحنه حضور داشت و همه چیز از آموزش رزمندگان تا کمک‌رسانی را پیگیری می‌کرد.

النخاله گفت: «سلیمانی فلسطین را از فلسطینی‌ها و بیت‌المقدس را بیشتر از اهالی‌اش دوست داشت، از این رو می‌توان او را شهید قدس نامید، همه رهبران فلسطینی او را می‌شناختند و در همه پرونده‌های مربوط فلسطین حضور داشت».

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین همچنین افزود: «بدون شک مسیر ادامه دارد، من از جمهوری اسلامی ایران حرف می‌زنم حاج قاسم و حاج اسماعیل قاآنی برنامه‌های جمهوری اسلامی را پیش می‌برند، آن‌ها نماینده مردم مسلمان ایران و همت مردم ایران هستند، این کمک‌ها به نام ایران و رهبری معظم است؛ تمامی مردم ایران در این حمایت و پشتیبانی مشارکت دارند».

وی در پایان افزود: شهید سلیمانی، مصداق و تجسم بارز موضع جمهوری اسلامی در حمایت همه‌جانبه از فلسطین است. هنگامی که رهبری معظم خواستار مسلح شدن کرانه باختری شد، در حقیقت بر روی منطقه حساسی در درگیری با دشمن دست گذاشت؛ با وجود اینکه اهمیت کرانه باختری را می‌دانستیم، اما این درخواست تأثیر بالایی بر برادرانی که بر روی این پرونده کار می‌کنند و همچنین بر روی نیروهای مقاومت گذاشت و موجب شد تا همه برای تحقق این هدف همکاری کنند و برنامه‌هایی در این راستا وضع شود.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان جشنواره داستان کوتاه جان فدا