علاقه مردم به شهیدان‌مقاومت از اخلاص‌آنان در‌ نزد خداست

رئیس ائتلاف پارلمانی الفتح عراق تأکید کرد نقش بی‌بدیل مقاومت، حاج قاسم در مبارزه با اشغالگری آمریکا و تروریسم در این کشور کاملا مشهود است.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل شبکه خبری الغدیر، هادی العامری رئیس ائتلاف پارلمانی الفتح عراق تاکید کرد: اگر مقاومت نبود، عراق هم وجود نداشت و رژیم دیکتاتوری بعث تا به امروز پا بر جا بود. لذا به مدد، اراده ملت عراق، آمریکای اشغالگر از خاک این کشور اخراج شد.

وی ادامه داد: اگر فتوای مرجعیت دینی، نقش مقاومت و حمایت جمهوری اسلامی [ایران] نبود، تروریسم نابود نمی‌شد. به خاطر مقاومت و جانفشانیهای این جریان، حاکمیت و تمامیت ارضی عراق حفظ شد.

این سیاستمدار عراقی با بیان اینکه علت علاقه مردم به شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، اخلاص آنان در نزد خداوند، گریزی به نقش مخرب جوامع غربی در عراق زد و گفت: همه آفات خطرناک علیه جامعه [عراق]، به خاطر کشورهای غربی است و باید با آن مقابله کرد.

العامری با اشاره به اینکه، غرب به مرحله انحطاط رسیده است و نمی‌خواهد که ملت عراق، زندگی عزتمندانه و با کرامت داشته باشند، در پایان خاطر نشان کرد: ملت عراق برای کمک به دین، مذهب و مقدسات، همچنان خون می‌دهد.

وی پیش از این هم، از حمایت اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران و حزب الله از عراق قدرانی کرد و گفت: «حمایت‌های ایران و حزب الله فقط محدود به تجهیزات و انتقال تجارب نبود، بلکه خون های پاک فرماندهان و مستشارانی را شامل می‌شود که خونشان با خون برادران عراقی آنان در هم آمیخت.»

العامری به مناسبت پنجمین سالگرد شکست داعش در این کشور بیانیه صادر و تأکید کرد که باید در برابر خون های ریخته شده در این جنگ، سر تسلیم فرود آورد. وی تصریح کرد که قدردان نقش مهم مرجعیت دینی و فتوای تاریخی آن در جهاد کفایی و همچنین مردم عراق هست که به این فتوا لبیک گفتند.

العامری شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را بهترین نمونه از این اختلاط مذهبی و جسمی و وحدت سرنوشت دانست و از همه مردم عراق خواست که از این روز برای ساختن عراقی یکپارچه و عاری از فساد و تروریسم استفاده کنند.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان جشنواره داستان کوتاه جان فدا