‍ «علم‌گردانی برای علم‌دار» منتشرشد

کتاب «علم‌گردانی برای علم‌دار»؛ خاطرات مردم خراسان شمالی از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی به قلم سحر خوش‌گفتار صومعه‌سرائی و توسط انتشارات راه یار منتشر شد.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از خبرگزاری تسنیم، کتاب «علم‌گردانی برای علم‌دار»؛ خاطرات مردم خراسان شمالی از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی است که در معرفی این اثر آمده است: «در دوران سراسر افتخار و پُرفرازونشیب انقلاب اسلامی کم نبودند بزرگ‌مردانی که در راه صیانت و حراست از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نکردند، حماسه‌آفرینانی که مکتب‌شان حسینی بوده و همواره همچون مولای خود، امام حسین(ع) در هر کسوتی که بودند، جنگیدند و به مقام رفیع شهادت دست‌یافتند و نامشان بر فراز قله‌های تاریخ ثبت شده است اما جنس دیگری از حماسه‌آفرینان هستند که حقایق و وقایع بزرگ را با روایتگریشان در تاریخ ثبت نموده و آن را زنده نگاه داشتند؛ مانند راوی اصیل واقعه کربلا حضرت زینب کبری(س) که به یقین کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود. بنابراین ثبت خاطرات افرادی که در حادثه‌ای حضور داشتند و روایت مستقیم این افراد از واقعه تاریخی می‌تواند همانند گنجینه‌ای ارزشمند عمل کند که با گذشت ایام ارزش آن چندین برابر می‌شود.

کتاب حاضر کوششی است برای ثبت سوگواری‌های مردم خراسان شمالی، مردمی که از جنس حماسه هستند و حماسه آفرینی با خونشان عجین شده است. مردم شهید پرور و غیوری که سال‌ها برای سالار شهیدان، «نخل گردانی» و «علم گردانی» کردند و آیین حسن‌حسین‌خوانی را بر پا داشتند و جوانان خود را همچون لاله‌های سرخ تقدیم کردند. این بار در تاریخ 13 دی 1398، به دور از رنگ، قوم، نژاد، لهجه و تفاوت دیدگاه به میدان آمدند و چونان عزای عزیزانشان به سوگ علم‌داری نشستند که تاریخ به احترامش قیام کرد…

در تدوین این کتاب سعی شده است خاطرات مردم با حفظ امانت و بدون هیچ دخل‌و‌تصرفی در اصل ماجرا و بدون داستان‌پردازی نوشته شود.
کتاب «علم‌گردانی برای علم‌دار»؛ که تحقیق آن با هدی پادام بوده و تدوین آن توسط سحر خوش‌گفتار صومعه‌سرائی صورت گرفته است، در 104 صفحه، شمارگان هزار نسخه  توسط انتشارات راه یار منتشر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را علاوه بر کتابفروشی‌ها، از سایت یا صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub.ir تهیه کنند.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان جشنواره داستان کوتاه جان فدا