مدعیان آزادی‌بیان‌ تحمل شنیدن نام شهید سلیمانی را هم ندارند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کشورهایی که تحمل نام و یاد شهید سلیمانی را ندارند، ادعای آزادی بیان دارند و مدعی هستند که در ایران آزادی بیان وجود ندارد!

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو درباره وضعیت وحید سعادت‌طلب که در یکی از دانشگاه‌های سوئد مشغول به تحصیل است و دانشگاه به علت تقدیر از بزرگانی نظیر شهید مطهری و شهید سلیمانی موانع زیادی برای دفاع وی به وجود آورد، گفت: ایرانیان به خصوص دانشجویان و دانشگاهیان هرجای جهان که باشند، جزئی از وجود ما هستند و قطعا ما نسبت به آنها تعصب داریم و احساس وظیفه می‌کنیم. به خصوص نخبگان و فرهیختگانی که عناصر هویتی، میراث و ارزش‌ها و شخصیت‌های دینی و ملی ایران عزیز را پاس می دارند و به آنها وفادار هستند.

وی افزود: زمانی که از موضوع مطلع شدم، شخصا پیگیری و با این دانشجوی عزیز گفت‌وگو کردم. صلابت، عقلانیت، درایت و شجاعت وی درخور تحسین بود و در کلامش موج می‌زد. این دانشجو خودش را وامدار شهدا و مردم شریف ایران می‌داند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم همچنین اظهار کرد: ما وظیفه خود می‌دانیم که در برابر این نوع رفتارهای فاشیستی، نژادپرستانه و دیکتاتورماب نظام سلطه در مواجهه با دانشگاهیان، که متاسفانه تازگی ندارد و بارها و بارها تکرار شده، از این عزیزان دفاع کنیم. کشورهایی که تحمل نام و یاد شهید سلیمانی را ندارند، ادعای آزادی بیان دارند و مدعی هستند که در ایران آزادی بیان وجود ندارد! البته چنین رفتارهایی تعجب آور نیست و برآمده از خوی استکباری و غرب محورانه آنها است.

کلانتری گفت: ما تمام تلاش خودمان را به کار خواهیم برد از دیگر دانشگاهیانی که با تحریم ظالمانه مواجه شدند هم حمایت کنیم. خدا رو شکر، پافشاری وحید سعادت‌طلب بر موضع بحق خود و همچنین منطق و عقلانیتی که در گفتار و رفتار وی وجود دارد، موجب شد که دانشگاه از موضع ناحقش عقب نشینی کند و ان‌شاءالله او جمعه از رساله دکتری خودش دفاع خواهد کرد.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان جشنواره داستان کوتاه جان فدا