مولف کتاب بر مدار مزار:

مزار شهید سلیمانی نمادی برای تجدید قوای جبهه حق است

«علیرضا اشرفی نسب» محقق کتاب «بر مدار مزار» معتقد است، بعد از شهادت «قاسم سلیمانی» مزار این شهید به عنوان نمادی برای تجدید قوای جبهه حق به دیگر قطب‌های معنوی کشور اضافه شده است.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم، کتاب «بر مدار مزار» در‌ بردارنده روایاتی از زائران مزار شهید «قاسم سلیمانی» از جمله آثاری است که انتشارات «مکتب حاج قاسم» به عنوان یکی از آثار برگزیده منتشر شده این حوزه در نمایشگاه کتاب تهران معرفی کرده است.

این کتاب با مشارکت «علیرضا اشرفی نسب» و «سید سجاد حلینی» تحقیق، گردآوری و منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

اشرفی نسب که امروز برای بازدید از غرفه انتشارات مکتب حاج قاسم به نمایشگاه کتاب تهران آمده بود، در سخنان کوتاهی، ثبت خاطرات و بازنمایی عرض ارادت‌های مردمی به شخصیت‌های بزرگ انقلاب و شهدا را ضرورتی دانست که متاسفانه در سال‌های گذشته درست و به‌موقع صورت نگرفته و موجب شده است بخشی از خاطرات تاریخ انقلاب از دست برود.

وی با تقدیر از مکتب حاج قاسم برای اهتمام به جمع‌آوری و ثبت تصاویر تشییع و خاکسپاری شهید سلیمانی، تاکید کرد: هنوز هم تصاویر و خاطرات بسیاری از عرض ارادت‌های مردمی به این شهید بزرگوار ناگفته مانده و در این زمینه ما از مردم عقب افتادیم و باید یک حرکت جدی برای ثبت و ضبط این‌ها صورت بگیرد.

اشرفی نصب تصریح کرد: هرچند مجاهدت‌ها و اندیشه شهید سلیمانی تا سال‌ها در ایران و جهان باقی خواهد ماند اما گذشت زمان موجب از دست رفتن خاطرات و روایات از عرض ارادت‌های مردمی به این شخصیت می‌شود و تا دیر نشده باید با راه اندازی نهضت مردمی نسبت به ثبت آنها اقدام کرد.

وی همچنین گریزی هم به کتاب«بر مدار مزار» داشت و گفت: نکته جالب توجه در مورد مزار شهید سلیمانی حس زندگی است که مردم ترجیح می‌دهند این حس را کنار این مزار تجربه کنند و در آن فضا نفس بکشند.

محقق کتاب بر مدار مزار خاطرنشان کرد: در کنار قطب‌های معنوی همچون مناطق عملیاتی راهیان نور، اکنون مزار شهید سلیمانی نیز به نمادی برای تجدید قوای جبهه حق تبدیل شده‌ است که در جای خود قابل توجه و تامل است.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان جشنواره داستان کوتاه جان فدا