نسل‌شهیدسلیمانی‌ها آماده‌حرکت در مسیر پیروزی‌

یکی از علمای سوری با تمجید از نقش غیرقابل انکار شهید سلیمانی در تقویت محور مقاومت و شکست توطئه‌های دشمنان اسلام تاکید کرد که نسل شهید سلیمانی‌ها آماده حرکت در مسیر طراحی شده برای پیروزی هستند.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از خبرگزاری تسنیم،«محمد حسن تقی» مدیر حوزه علمیه حضرت امام محمد باقر علیه السلام در منطقه زینبیه دمشق در گفتگو با تسنیم، شهید حاج قاسم سلیمانی را یک مکتب به معنای واقعی دانست.

محمد حسن تقی در پاسخ به این سئوال که «کدام یک از اهدافی که شهید سلیمانی و یاران شهیدش برای آن مبارزه کرده‌اند، محقق شده و آینده محور مقاومت و نقش آن را چگونه می‌بینید؟» اظهار داشت: شهید قاسم سلیمانی به معنای واقعی و کامل کلمه یک مکتب است؛ مکتبی که نماینده مکتب امام علی(ع) در این دوره است. این مکتب نماد قدرت، شجاعت، قهرمانی و ایمان به اعتقادات و اخلاق در همه جنبه‌های زندگی است. ما شهید قاسم سلیمانی را در سوریه از خلال فعالیت‌های مختلف در همه جبهه‌های نبرد می‌شناختیم. سردار سلیمانی وارد هر نبردی که می‌شد پیروز بود. حتی به یاد دارم در یکی از روزها «مسعود بارزانی» رئیس پیشین اقلیم کردستان عراق هنگامی که داعش در حال اشغال اربیل بود، با آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها و سعودی‌ها تماس گرفت، اما هیچ یک پاسخ او را ندادند.

آنها به بارزانی گفتند که ما امکانات (برای بیرون کردن داعش از اربیل) را نداریم. سپس بارزانی با سردار قاسم سلیمانی تماس گرفت و وضعیت را برای ایشان توضیح داده و گفت که اربیل در خطر است. سردار سلیمانی به بارزانی پاسخ داد که چند ساعت شهر را نگه دارید من فردا بعد از نماز صبح کنار شما هستم. همینطور هم شد و سردار سلیمانی صبح در کنار آنها بود. به محض اینکه خبر حضور حاج قاسم در اربیل منتشر شد جنگ پایان یافت.

یکی از سرکرده‌های داعش که بعدها دستگیر شده بود در این زمینه گفت،«ما زمانی که خبر آمدن سلیمانی را شنیدیم جنگ پایان یافت (عقب‌نشینی کردیم)».این نشان می‌دهد که شهید سلیمانی وارد هیچ نبردی نمی‌شد؛ مگر اینکه پیروزی با او بود. مناطق دیرالزور و البوکمال نیز شاهد (پیروزی) سردار سلیمانی بودند. حلب که در قلب شهید قاسم سلیمانی عزیز جای داشت نیز گواهی می‌دهد تنها او بود که در آزادسازی و رفع محاصره این شهر مشارکت داشت.

سردار سلیمانی توانست محاصره حلب را بشکند و وارد محله‌های قدیمی آن شود. این امری بسیار دشوار بود اما ایشان با مهارت فرماندهی خود در جنگ، اولین و مهمترین تاثیر را در رفع محاصره شهرهای «نبل و الزهراء» داشت. ما در شهر الفوعه به مدت سه سال و نیم محاصره بودیم، (نقش) سردار سلیمانی تاثیر آشکاری بر ما داشت. در آن زمان فاصله ما با نیروهای دوست زیاد و حدود 50 کیلومتر از هر طرف بود.

در این شرایط سردار سلیمانی بود که توانست با تامین همه لوازم مورد نیاز امکانات لازم را برای زندگی و ادامه ایستادگی ما در الفوعه و کفریا فراهم کند. ما بعد از سه سال توانستیم با توافق از این محاصره خارج شویم و شهید سلیمانی نقش بارزی در خروج ما (از محاصره) داشت. اثرات و نقش آفرینی شهید سلیمانی در همه جا وجود دارد؛ از یمن گرفته تا لبنان، فلسطین، سوریه و عراق. این کاملا واضح است و ما نمی‌توانیم چیزی که کاملا آشکار است را توضیح دهیم.

همه چیز درباره شهید سلیمانی روشن و واضح است و او به آنچه که می‌خواست رسید و تنها آرزویش شهادت بود و این نهایت آرزوی وی بود. شکی نیست که همه اهداف سردار سلیمانی تمام و کمال محقق شد و به پاداش و ثواب خود رسید و انشاءالله در بهشت جاودان نزد حق تعالی خواهد بود. «الحمدلله رب العالمین».

درباره آینده محور مقاومت هم باید بگویم اقداماتی که شهید سلیمانی انجام داد بسیار موثر و چشمگیر بود و توجه‌ها را به خود جلب کرد. او قطب‌نمای محور مقاومت را با همه مولفه‌های خود به مسیر درست هدایت کرد و این قطب‌نما همان مقاومت در برابر شیطان بزرگ و مقاومت در برابر دشمن (رژیم) موقت موسوم به اسرائیل است.

شهید سلیمانی اینگونه چنین فرهنگی را در دل همه رزمندگان مقاومت کاشت و آنها آماده‌اند تا این مسیر را طی کنند و انشاءالله در مسیر همان گام‌هایی که شهید قاسم سلیمانی برداشت، به پیروزی خواهند رسید..دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان جشنواره داستان کوتاه جان فدا