پاسخ به اقدام تروریستی علیه سردار سلیمانی تنها حقوقی نخواهد بود

سخنگوی دولت درباره آخرین اقدام ایران علیه اقدام تروریستی شهادت سردار سلیمانی گفت: طبیعتا پاسخ این اقدام تروریستی تنها از منظر حقوقی نخواهد بود و پشتیبانی دستگاه‌های دولتی هم در دستور کار قرار دارد.

‍به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از گزارش ایرنا، علی بهادری جهرمی در حاشیه نشست ششمین جشنواره افشای حقوق بشر آمریکایی در پاسخ به سوال خبرنگاران اظهار داشت: این اقدام تروریستی ایالات متحده که خودشان هم مسئولیت آن را پذیرفتند به نوعی تیر خلاص بر پیکره ایالات متحده از منظر ظاهرسازی و مخفی شدن در عناوینی چون حمایت از حقوق بشر، صلح یا مقابله با تروریسم بود و عیان شد که این دولت تروریستی است.

وی افزود: طبیعتا جمهوری اسلامی ایران هم اقدام‌های متقابل را نسبت به این اقدام در حوزه‌های مختلف در دستور کار قرار داده که یکی از این اقدام‌ها در حوزه حقوقی است.

بهادری جهرمی گفت: در محاکم داخلی پرونده‌هایی با توجه به قوانین داخلی ما برای این مسئله تشکیل شده که شاهد برگزاری اولین جلسه آن در مجموعه دستگاه قضایی بودیم.

وی افزود: طبیعتا پاسخ این اقدام تروریستی تنها از منظر حقوقی نخواهد بود و پشتیبانی دستگاه‌های دولتی هم در دستور کار قرار دارد.

سخنگوی دولت گفت: استثمار و استعمار و آغاز به جنگ‌ها را در ادوار مختلف داشتیم که ایالات متحده با ابزارهای مختلف حقیقت را وارونه جلوه داده، معکوس و یا ظاهرسازی کرده و ملت ایران این را خیلی بیشتر به خاطر دارند. مثلا جنگ تحمیلی هشت ساله تا سال‌های سال با همین ابزارها و روش‌ها مخفی می‌شد که چه کسی آغازگر جنگ بوده است؛ سال‌های سال زمان برد و مقاومت طلبید تا نمایش داده شود که آغازگر جنگ رژیم بعثی صدام بوده است.

بهادری جهرمی افزود: در حوزه‌ها و ظاهرسازی‌های حقوق بشری هم چنین است که ایالات متحده خود را تحت عناوین به ظاهر زیبایی که باطن زشتی دارند پنهان می‌کند.

بهادری جهرمی گفت: روشنگری‌های در برابر این اقدامات ضد‌انسانی حتما پیروز خواهد بود چرا که حق راهی جز پیروزی و باطل راهی جز شکست ندارد. وقتی که نور حقیقت تابیده شود تاریکی ظلمات خودبخود به کنار می‌رود. فقط کافی است که بتوانیم دست در دست هم دهیم.

وی افزود: بویژه با کمک اهالی رسانه، نخبگان و روشنفکران داخلی و خارجی سعی کنیم که نور را بتابانیم. خودبخود این ظلمات و تاریکی باطل و ادعاهای باطلی که امثال ایالات متحده و همپیمانانش دارند روشن می‌شود.

سخنگوی دولت تاکیدکرد: روشنگری‌هایی که مثلا در خصوص گروه‌های دسته‌جمعی صورت گرفت. یا در خصوص بمب‌های اتمی و یا بمب‌های متعددی که آمریکا استفاده کرده و یا حمایت‌های تسلیحاتی نظامی که از تروریست‌های مختلف در سطح جهان داشته و یا اقدام‌هایی که در ایجاد و تقویت داعش داشته، هر کدام باعث روشن شدن بخشی از حقیقت می‌شود.

وی گفت: اگر این اقدام‌های روشنگرانه نبود چه بسا کسی از خیلی از این موضوعات و حقایق اطلاعی نداشت. حتما این مسیر می‌تواند به روشن شدن ابعاد و زوایای حقیقی حقوق بشر واقعی و حقوق بشر آمریکایی کمک کند.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان جشنواره داستان کوتاه جان فدا