پرونده ترور شهید سلیمانی در بُعد بین‌المللی در جریان است

رئیس کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور و شهادت سردار سلیمانی گفت که این پرونده در بعد بین‌المللی در جریان است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از گزارش خبرگزاری صدا و سيما، عباسعلی کدخدایی، رئیس کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور و شهادت سردار سلیمانی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: با همکاری و تلاش قوه قضائیه، کیفرخواست این پرونده آماده و تقدیم دادگاه شده است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه ما منتظر آغاز رسیدگی‌های دادگاه هستیم، اظهار کرد: در بعد حقوقی نیز دادخواستی تهیه شده که ملاحظاتی در رابطه با آن وجود دارد؛ پس از رفع ملاحظات، دادخواست تقدیم دادگاه حقوقی خواهد شد.

وی عنوان کرد: در بعد بین‌المللی نیز بر اساس کنوانسیون ۱۹۷۳ و با کمک مشاورین بین‌المللی مراحل رسیدگی به این پرونده آغاز شده است.

مشاور وزیر امور خارجه در ادامه با اشاره به ادعا‌های حقوق بشری آمریکا و تناقض در عملکرد حقوق بشری این کشور، بیان کرد: ادعا‌های دروغین آمریکا در زمینه‌های مختلف مانند موضوع افغانستان، عراق و تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال شده، برای همه روشن و آشکار شده است.

کدخدایی، اضافه کرد: اگرچه آمریکا هر ساله گزارش حقوق‌بشر را درباره دیگر کشور‌ها منتشر می‌کند و خود را مدعی دفاع از حقوق‌بشر می‌داند، اما از جمله کشور‌هایی است که بیشترین نقض و تخلف را در زمینه حقوق بین‌الملل و حقوق بشر دارد.

وی تاکید کرد: اگر محکمه عادلانه‌ای در این زمینه وجود داشته باشد روشن خواهد شد که آمریکایی‎ها در موضوعاتی مانند شهادت سردار سلیمانی، عراق، افغانستان و زندان گوانتانامو محکوم هستند و روزی در این باره باید پاسخگو باشند.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان جشنواره داستان کوتاه جان فدا