شهادت، بهترین داروی عالم

یادداشت سردار قاآنی درباره دست‌نوشته‌ی تازه‌منتشرشده‌ی شهید سلیمانی به مناسبت روز شهید

شهادت، بهترین داروی عالم

در پی انتشار دستخط تازه‌بدست‌آمده‌ی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با عنوان «داروی درد من شهادت است»، سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادداشتی کوتاه به مضمون این جمله‌ی پرمغز پرداخت.

متن این یادداشت که پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد مکتب حاج قاسم، حفظ و نشر آثار شهید سلیمانی (Soleimany.ir) منتشر کرده، به شرح زیر است:

 

باسمه‌تعالی

«داروی درد من شهادت است»

وقتی انسان برای اولین بار این جمله‌ی نورانی را می‌بیند، ابتدا به یاد معلّم اول انسان‌سازی در عصر ما یعنی امام عظیم‌الشأن رحمةالله‌علیه می‌افتد که فرمودند«شهادت هنر مردان خداست»؛ و بعد نیز که دوباره این کلام کوتاه ولی پرمغز را با تعمق بیشتر می‌خواند که «داروی درد من شهادت است»، انسان باور می‌کند که طراوت و گوارا و زلال بودن این جمله کوتاه ولی باعظمت به‌دلیل جوشیدن از چشمه‌ای است که در حدیث نورانی «ما أخلَصَ عَبدٌ للَّهِ‏ عزّ وجلّ أربَعينَ صَباحاً إلّا جَرَت يَنابيعُ الحِكمَةِ مِن قَلبِهِ عَلى‏ لِسانِه» (بنده‌ی خداى عزّ وجل، خويشتن را چهل روز براى خدا خالص نكرد، مگر آنكه چشمه‏هاى حكمت از دلش بر زبانش جارى گشت) وجود دارد.

شهدایِ عالی‌مقام ما خصوصاً شهید سلیمانی عزیز که پرچمدار تبعیت مطلق از ولی‌فقیه بود، حکیمانی بودند که با بهترین داروی عالم درد خود را درمان و طریق با عزّت زندگی‌نمودن را که از انبیاء و حضرات ائمه معصومین سلام‌الله‌علیهم به ارث برده بودند به رهروان راهشان تقدیم نمودند.

و چه بیچاره و زبونند دشمنانی که وقتی جنایت می‌کنند، شهدا با شهادتشان کسب سعادت نموده و به مقام اعلای «عند ربهم یرزقون» می‌رسند.

خداوندا! درجات شهدای ما را روزبه‌روز متعالی نموده و توفیق قرار گرفتن در این طریق نورانی را از ما دریغ نفرما. آمین یا رب العالمین.

 

 قاآنی

۹۹/۱۲/۲۱

پویش تولیدات محتوای مردمی / از حاج قاسم بگو