وجوه شخصیت سردار سلیمانی برای جامعه کشف نشده است

حسین صفارهرندی؛ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سلیمانی:

وجوه شخصیت سردار سلیمانی برای جامعه کشف نشده است

وجوه شخصیت او هنوز کشف نشده است
حاج قاسم بیخود قهرمان ملی نشد و بیخود این‌قدر مورد توجه ملت‌ها قرار نگرفت. او، هنوز کشف نشده است. وجوه پنهان شخصیت او به‌تدریج با همین اقدامات هنری و فرهنگی که در حال انجام است، کشف خواهد شد.

حسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه ی مراسم "مقام حماسه" در گفت‌وگو با مکتب حاج قاسم درباره شخصیت شهید سلیمانی گفت: «حرف‌زدن در مورد حاج قاسم سهل و ممتنع است؛ یعنی یک وجهی از شخصیت او این‌قدر در دسترس بود که بچه خردسال هم می‌رود و وسط نماز به او گل هدیه می‌کند. این‌قدر دامن او در متن مردم گسترده‌ بود که مردم او را کاملاً از خودشان می‌دانستند و او را رفیق و پدر و برادر تلقی می‌کردد.»
وی در ادامه تصریح کرد: «یک شخصیتی هم از حاج قاسم ما می‌شناسیم که همان کسی است که معادلات بین‌المللی را به نفع جریان حق و مقاومت تغییر می‌دهد؛ کسی که با عمل مجاهدانه و مصلحانه خودش جلوی استراتژی بلندمدت و طراحی‌های خطرناک شیطانی ایالات متحده را گرفت. این همان حاج قاسمی است که وقتی به روستای خودش می‌رفت، مردم با همان حال‌وهوای قدیمی صدایش می‌کردند. حاج قاسم، جانبازان دوران دفاع مقدس و جانبازان مدافعان حرم را خودش تیمار می‌کرد؛ یعنی قلبی به لطافت گلبرگ داشت که زود می‌شکست، ولی در عین حال صلابتی داشت که لرزه بر اندام قدرتمندان عالم می‌انداخت و آن‌ها را به هم می‌ریخت. به همین خاطر، دشمن در تحلیل شخصیت او حتماً دچار شگفتی و به‌هم‌ریختگی می‌شود؛ چون نمی‌دانند که با چه کسی طرف هست.»
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: «حاج قاسم بیخود قهرمان ملی نشد و بیخود این‌قدر مورد توجه ملت‌ها قرار نگرفت. او، هنوز کشف نشده است. وجوه پنهان شخصیت او به‌تدریج با همین اقدامات هنری و فرهنگی که در حال انجام است، کشف خواهد شد. معتقدم کاری که امروز به همت هنرمندان عزیز ما در مرکز صداوسیما و بخش موسیقی صداوسیما و همچنین کمک و مساعدت دیگر عزیزان صورت گرفت، بابی گشوده شد که ان‌شاءاللّه هنرمندان بیشتری بپیوندند و کارهای ارزشمندتری انجام شود.»

 

پویش تولیدات محتوای مردمی / از حاج قاسم بگو