شهید سلیمانی تعصّب خاصی به سوریه داشت و به معنی واقعی کلمه فداکاری می‌کرد

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رییس جمهوری سوریه:

شهید سلیمانی تعصّب خاصی به سوریه داشت و به معنی واقعی کلمه فداکاری می‌کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح یکشنبه در جریان دیدار با آقای بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه، یاد و خاطره‌ی فرمانده‌ی فقید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با آقای بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی، به تعصب آن شهید بزرگوار به مساله سوریه اشاره کردند و فرمودند: حاج قاسم سلیمانی تعصّب خاصی به سوریه داشت و به معنی واقعی کلمه فداکاری می‌کرد و رفتار او در سوریه با رفتارش در دفاع مقدس هشت ساله ایران تفاوتی نداشت.

ایشان افزودند: شهید سلیمانی و دیگر برجستگان سپاه از جمله شهید همدانی، واقعاً با جان و دل تلاش می‌کردند و به موضوع سوریه همچون یک وظیفه و واجب مقدس می‌نگریستند.

در جریان این دیدار، آقای بشار اسد نیز با تشکر از مواضع و حمایت‌های ملت و دولت ایران و همچنین با گرامی‌داشت یاد شهید سلیمانی، گفت: ایستادگی و مواضع پایدار ایران در چهار دهه گذشته در مسائل منطقه و بویژه موضوع فلسطین، به همه مردم منطقه نشان داد که راه ایران، راه درست و اصولی است.

این دومین باری است که رئیس‌جمور سوریه پس از بحران این کشور، به ایران سفر می‌کند.

اولین دیدار آقای اسد پس از پیروزی‌های جبهه‌ی مقاومت در سال ۱۳۹۷ صورت گرفت که نقش محوری شهید حاج قاسم سلیمانی در آن سفر و همینطور حضور این شهید در دیدارهای آن، نمایان شد

پویش تولیدات محتوای مردمی / از حاج قاسم بگو