بازخوانی یک پیروزی بزرگ

بازخوانی یک پیروزی بزرگ

شبی که قرار بود عملیات بزرگ آزادسازی نبل و الزهرا آغاز شود، سردار سلیمانی از صبح آن روز سوار بر موتور به بازدید از محورهای عملیاتی و شناسایی خطوط دشمن پرداخت، هماهنگی‌های لازم را انجام داد و ساعاتی مانده به آغاز عملیات به قرارگاه برگشت.

تیپ ثارالله چگونه شکل گرفت؟

تیپ ثارالله چگونه شکل گرفت؟

تیپ ثارالله در عملیات‌های فتح‌المبین، بیت‌المقدس و رمضان نقش‌آفرین شد و پس از عملیات رمضان، با توجه به گسترش سازمان رزم سپاه به لشکر ثارالله ارتقا یافت. البته، این تیپ از عملیات بیت‌المقدس تعداد گردان‌های رزمی‌اش به بیش از ظرفیت سازمانی یک تیپ افزایش یافته بود. لشکر ثارالله در ادامه به فرماندهی سردار قاسم سلیمانی و با تشکیل تیپ‌های جندالله، حزب‌الله و روح‌الله در عملیات‌های بزرگ دوران دفاع مقدس نقش‌آفرینی کرد.

دلی که خانه زهرا(س) بود

دلی که خانه زهرا(س) بود

سردار سلیمانی، ابتدا عصرهای هر جمعه در منزلش مراسم ذکر و توسل به اهل بیت علیهم‌السلام برگزار می‌کرد. سپس، در ایام فاطمیه دوم مراسم روضه‌خوانی به‌صورت عمومی با جمعیت محدود برگزار کرد که تا اواسط دهه هفتاد ادامه داشت. پس از آن حاج قاسم خانه‌ای بزرگ‌تر خرید و روضه‌خوانی ایام فاطمیه جنبه عمومی‌تری پیدا کرد و جمعیت بیشتری در این مراسم شرکت کردند.

جان‌بازی در طریقِ قدس

جان‌بازی در طریقِ قدس

تا دشمن را در این خاک به خاک نسپاریم، نمی‌خواهیم از این مرز، از این خاک برگردیم، حتی اگر دست‌هایمان قطعه‌قطعه و پاهایمان تکه‌تکه شوند. ان‌شاءالله این طرح را که تمام کنیم، به یاری الله این یاری‌دهنده مستضعفان در کربلاهای دیگر دشمن را سخت، سخت، سخت در خاک فرو خواهیم برد.

حاج محمد و حاج قاسم

حاج محمد و حاج قاسم

جنگ که به پایان رسید، رزمندگان به شهرهایشان بازگشتند و هر کدام مشغول انجام کاری شدند؛ امّا جنگ برای سردار سلیمانی و لشکر 41 ثارالله پایان نداشت. آن‌ها این بار در جبهه‌ای دیگر و در برابر......

پویش تولیدات محتوای مردمی / از حاج قاسم بگو