رونمایی از کتاب عکس نفیس تشییع تاریخی شهید سلیمانی

کتاب عکس نفیس «سرو روان» شامل تصاویر برگزیده تشییع تاریخی حاج قاسم منتشر شد.

عصر امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ طی نشستی در سی‌وسومین نمایشگاه کتاب تهران، بنیاد «مکتب حاج قاسم» از کتاب عکس نفیس «سرو روان» که شامل برگزیده ای از تصاویر ماندگار عکاسانی ایرانی از وداع تاریخی مردم ایران و عراق در تشییع باشکوه پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است، رونمایی کرد.
این مجلد نفیس در ۲۵۲ صفحه تهیه و منتشر شده و مدیریت هنری آن را انجمن عکاسان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برعهده داشته است.
تبیین و ترویج رویداد تشییع شهید سلیمانی در یک سال اخیر و پس از تاکید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دستور کار تولیدات پژوهشی، فرهنگی و هنری بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی قرار گرفته و پیش از این نیز، مستندها و محصولات فرهنگی هنری دیگری همچون فصلنامه قاسم منتشر شده است.
رهبر انقلاب اسلامی پس از حادثه شهادت شهید سلیمانی، رویداد تشییع این شهید عزیز را یکی از ایام‌الله دانسته و گفته بودند: «آن روزی که ده‌ها میلیون در ایران، و صدها هزار در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خونِ فرمانده سپاه قدس به خیابانها آمدند و بزرگ‌ترین بدرقه‌ی جهان را شکل دادند، این یکی از ایّام‌الله است».

پویش تولیدات محتوای مردمی / از حاج قاسم بگو