نشست ملت، امت و الزامات روایت های ملی و جهانی از شهید سلیمانی برگزار شد

نشست ملت، امت و الزامات روایت های ملی و جهانی از شهید سلیمانی در شبستان اصلی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

نشست ملت، امت و الزامات روایت‌های  ملی و جهانی از شهید سلیمانی عصر امروز  چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در شبستان اصلی مصلی،نیم طبقه دوم سرای بین الملل نمایشگاه کتاب تهران  برگزار شد.

در این نشست دکتر حسین اکبری معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی درباره ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی اظهار کرد: دوران زندگی جهادی حاج قاسم به ۴ مقطع تاریخی انقلاب و پایان دوره ستم‌شاهی، ورود به صحنه دفاع مقدس، مبارزه با اشرار در جنوب کشور و مقطع حضور در جبهه مقاومت تقسیم می‌شود که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد.
وی با بیان اينکه حاج قاسم تربیت شده دفاع مقدس بود،  افزود: خانواده شهدا شهید سلیمانی را به عنوان‌ یک اسطوره قبول دارند.
اکبری افزود: امروز اشرار جنوب شرق کشور شهید حاج قاسم سلیمانی را به عنوان یک ناجی نگاه می کنند . شهید سلیمانی دشمنان را شکست داد و به اشرار کمک کرد که رندگی عادی و طبیعی خود را شروع کنند.
وی یادآور شد: در صحنه مقاومت هم همه اقوام به حاج قاسم عشق می ورزند و ایشان با نگاه قرآنی همه آنها را مورد محبت قرار می داد و دشمنان از این بابت شهید سلیمانی را تحسین می کنند.
اکبری  با تاکید بر  اینکه حاج قاسم به عنوان‌ یک اسطوره تاریخی در صحنه بین‌ الملل مطرح است، گفت: شهید سلیمانی همیشه محبوب بود و در  کشور و منطقه امنیت ایجاد کرد.
وی با تاکید بر  اینکه حاج قاسم نقشه های دشمنان را در منطقه نقش بر آب کرد، افزود: شهید سلیمانی فلسطین را به جریانی تبدیل کرد که امروزه به تنهایی می‌تواند در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کند.
اکبری با بیان اینکه حاج قاسم شخصیتی فراملی است، گفت: شهید سلیمانی در کشورهای منطقه آمریکا نیز محبوبیت دارد و قهرمان ملی و فراملی کشورمان است.
وی درباره مکتب شهید سلیمانی  گفت: ما باید اندیشه و مکتبی که شهید سلیمانی در آن رشد کرده را به خوبی معرفی کنیم.
اکبری به ویژگی‌های حاج قاسم اشاره کرد و  افزود: شهید سلیمانی خود را سرباز کوچکی معرفی می کرد که دستورات ولایت فقیه را اجرا می کرد. حاج قاسم به قدرت خدا اعتقاد کامل داشت.
وی اضافه کرد: اشاره به ویژگی‌های مکتب شهید سلیمانی بسیار مهم است و شهید سلیمانی همواره در مکتبی است که هم می‌آموزد و هم به دیگران آموزش می دهد.
اکبری با تاکید بر اینکه حاج قاسم قابلیت تکثیر دارد، یادآور شد: می‌توان مکتب حاج قاسم را به دیگران آموزش داد  و همه می‌توانند از این مکتب درس بیاموزند.
وی افزود: اگر بتوانیم ویژگی‌های  فردی و مکتبی شهیدسلیمانی را در قالب کتاب ، شعر و هنر معرفی کنیم شنونده‌های بسیاری خواهد داشت.

در ادامه  این نشست  دکتر مسعود اسداللهی کارشناس و تحلیلگر مسائل منطقه با بیان اينکه شهید سلیمانی شخصیتی استثنایی داشت، گفت: حاج قاسم اهل مطالعه بود و دارای ویژگی های برجسته‌ای بود و به همه مذاهب احترام می‌گذاشت بارزترین صفت حاج قاسم ظلم ستیزی بود و درمقابل مظلومین بسیار فروتن و در مقابل مستکبرین با صلابت می‌ایستاد.
وی با بیان اينکه شهید سلیمانی محبوبیت فراملی دارد ، ادامه داد: حاج قاسم بسیار سخت کوش، پرکار و خستگی ناپذیر بود.
اسداللهی با بیان اینکه شجاعت شهید سلیمانی زبانزد بود، گفت: حاج قاسم  سلیمانی هیچ ترسی از مرگ نداشت و در کارها سختگیر بود.
وی به آینده‌نگری و افق بلند شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: حاج قاسم افق‌های بلندی را برای جبهه مقاومت ترسیم کرد و به رغم سختی کار همیشه  به آینده امیدوار بود.
اسداللهی با بیان اينکه شهیدسلیمانی بسیار متواضع بود ، تصریح کرد: شهید سلیمانی فهم سیاسی بالایی داشت و عملکرد این شهید عزیزمان فراجناحی بود. شهید سلیمانی همیشه به دنبال جذب حداکثری بود.
وی با بیان اينکه شهید سلیمانی نماد ایران اسلامی بود، گفت: حاج قاسم آرمان گرایی سطح بالایی داشت و مقابله با آمریکا یک اصل  ثابت برای این شهید بود.

پویش تولیدات محتوای مردمی / از حاج قاسم بگو