السودانی: یاد شهیدان حاج قاسم و المهندس را گرامی می‌داریم

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق سازمان الحشد الشعبی را از ارکان اساسی تشکیلات امنیتی این کشور برشمرد و یاد و خاطره شهیدان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس و حاج ابومهدی المهندس معاون سابق سازمان الحشد الشعبی را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از رسانه‌های عراق، «محمد شیاع السودانی» پس از بازدید از مقر نیروهای الحشد الشعبی در جمع فرماندهی عملیات این سازمان با یادآوری حماسه آفرینی‌های قهرمانانه نیروهای الحشد الشعبی که با فداکاری‌های بزرگ خود در کنار نیروهای امنیتی عراق افتخارات بزرگی را ثبت کردند، افزود: سازمان الحشد الشعبی پس از موجی از پروژه‌های فرقه‌ای افراطی که بافت جامعه را هدف قرار داده بود، در راه مقابله با تروریسم مردم عراق را متحد کرد.

وی ششمین سالگرد الحشد الشعبی را به فرماندهان و نیروهای این سازمان مردمی تبریک گفت و با تقدیر از مجاهدت‌های آن‌ها افزود: سازمان الحشد الشعبی امروز رکنی اساسی در تشکیلات امنیتی نظامی عراق را تشکیل می‌دهد.

نخست وزیر عراق به فتوای تاریخی آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعه برای جهاد عراقی‌ها علیه گروه تروریستی داعش اشاره کرد و افزود: این فتوا نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد و موازنه قدرت را در نبرد علیه تروریست‌ها به سود مردم عراق تغییر داد.

وی افزود: فتوای جهاد کفایی آیت الله سیستانی، تاج پیروزی را با جانفشانی مبارزان بر سر ملت عراق نهاد و منجر به اخراج گروه‌های تکفیری و تروریستی شد و به همین مناسبت باید از فرماندهان عملیات پیروزی بر تروریستها (سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس) و فداکاری بزرگ آن‌ها برای دفاع از کشور و برقراری نظام دموکراسی یاد کرد.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از همه اعضای الحشد الشعبی خواست تا برای وحدت و ثبات عراق و حفظ عشق بالای شهروندان نسبت به نیروهای الحشد الشعبی و فداکاری‌هایی که این نیرو برای عراق به ویژه در استان‌های آزاد شده انجام داده است، نهایت تلاش خود را انجام دهند.

دفتر رسانه‌ای نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که «محمد شیاع السودانی» فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز به مناسبت ششمین سالگرد تاسیس سازمان الحشد الشعبی از مقر این سازمان بازدید و با فرماندهی عملیات و معاونان ستادی این سازمان دیدار و گفتگو کرد.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس