امکان زیارت مجازی «بیت الزهرای» حاج قاسم سلیمانی فراهم شد

مدیر فضای مجازی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان از اجرای طرح زیارت مجازی «بیت الزهرای» سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از ایسنا، امیررضا خواب‌بینان با اعلام این خبر اظهار کرد: خانه قدیمی سردار دل‌ها یا همان «بیت الزهرا(سلام الله علیها)» محل روضه‌های هر ساله حاج قاسم در ایام فاطمیه است، جایی که به محض ورود هر طرفش را که ببینید تصویر و نشانی از او می‌یابید.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی پس از جنگ علاوه بر مراسم روضه خانگی در جمعه شب‌ها، مراسم عزاداری دهه دوم فاطمیه را در منزل خود در خیابان کار و پس از جابجایی منزلش به خیابان شهید رجایی (بیت الزهرا کنونی) در زمین مجاور آن که متعلق به خودشان بود، برگزار می‌کرد.

خواب‌بینان گفت: حاج قاسم در سال ۱۳۸۴ این زمین را تحت عنوان بیت‌الزهرا وقف حضرت زهرا (سلام الله علیها) کرد و سپس زمین‌های مجاور توسط تعدادی از هم‌رزمان خریداری و ساخت بیت الزهرا آغاز و تا سال ۱۳۹۹ کامل شد.

وی بیان کرد: امروز زیربنای این مجموعه حدود ۱۵۰۰ متر مربع است. این مکان علاوه بر برگزاری مراسم عزاداری هر ساله، مرکزی فرهنگی برای نشر معارف توحیدی و قرآنی است و دفن یک شهید گمنام در این مکان مقدس بر معنویت هر چه بیشتر آن افزوده است.

مدیر فضای مجازی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: دلدادگان و عاشقان سردار دل‌ها در سراسر دنیا حضور دارند و مشتاق دیدار بیت الزهرا هستند لذا ادراه کل حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با توجه به این موضوع امکان زیارت مجازی «بیت الزهرای» حاج قاسم سلیمانی را فراهم کرده است.

وی توضیح داد: در این خدمت جدید، علاقمندان به صورت مجازی از بخش‌های مختلف بیت الزهرا بازدید می‌کنند و این امکان از طریق تصاویر واضح با دقت بالا فراهم شده است.

خواب‌بینان تصریح کرد: علاقمندان برای بهره‌مندی از این امکان، می‌توانند از طریق آدرسhttp://beitozahrakerman.ir/ اقدام نمایند.

وی در پایان گفت: یکی از برنامه‌هایی که در آینده نزدیک در دستور کار است، راه‌اندازی تور زیارت مجازی از تعدادی حرم شهدای گمنام استان کرمان است و عاشقان شهدا از هر جای دنیا که باشند می‌توانند زیارت شهدای گمنام را انجام دهند.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس