ایران خون‌های پاکی در راه محافظت از عراق داد که مهم‌ترین آن فداکاری شهید حاج قاسم سلیمانی بود

هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح عراق با تمجید از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از عراق گفت که ایران خون‌های پاکی در این راه داد و در راس آن‌ها فداکاری‌های شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از جماران، هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح عراق در یک سخنرانی در استان ذی‌قار تاکید کرد که ایران با مشارکت در جنگ با گروهک تروریستی داعش، نقش بزرگی در محافظت از عراق ایفا کرد.

وی گفت که دشمنان گمان می‎‌کردند با حمله داعش، عراق دیگر به پایان رسیده است اما مرجعیت دینی با فتوای جهاد کفایی خود تمام توطئه‌ها را شکست داد.

العامری خاطرنشان کرد که به لطف فتوای جهاد کفائی، الحشد الشعبی تشکیل شد و این امر منجر به همکاری ‌و هماهنگی میان تمام نیروهای مسلح و عبور از فرقه گرایی‌ها در عراق شد.

وی با تمجید از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از عراق گفت که ایران خون‌های پاکی در این راه داد و در راس آن‌ها فداکاری‌های شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

هادی العامری پیش از این نیز در پیامی به مناسبت صدور فتوای جهاد کفایی از سوی آیت‌الله سیستانی گفت: باید از جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان تشکر کنیم که در جنگ با تروریسم در کنار برادران عراقی خود ایستادند.

وی اضافه کرد: آنها بهترین نیروها و فرماندهان خود را در این جنگ به خاطر ملت عراق فدا کردند.

العامری بیان کرد: الحشد الشعبی ثمره و نتیجه و تبلور فتوای مبارک جهاد بود و فرزندان فرهنگ کربلا به این فتوا لبیک گفتند و برای دفاع از سرزمین و مقدسات به سوی میدان شتافتند.

وی از دولت عراق خواست به خواسته‌ها و نیازهای الحشد الشعبی توجه کند و نیازهای این نهاد که شایستگی و اخلاص خود را به اثبات رسانده، به ویژه در زمینه نظامی و تسلیحاتی برآورده کند. به ویژه اینکه چالش‌های امنیتی مانند حضور گروه تروریستی داعش در عراق همچنان ادامه دارد.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس