حاج قاسم، همه امکانات را برای کمک به مردم از هر قشر و دین و مذهبی به کار گرفت

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:سردار سلیمانی برای حضور در جبهه مقاومت علیه داعش هیچگاه از مردمی که از آن‌ها دفاع می‌کرد سؤال نکرد که از چه قشری هستند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در سومین نشست افق تحول رسانه ملی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، خطاب به حضار با بیان اینکه شما فرماندهان عرصه جنگ اساسی امروز جمهوری اسلامی با دشمنان و استکبار هستید، گفت: پس از وقایع تیرماه سال 1360 و شهادت شهید بهشتی(ره) تا پایان این سال و عملیات فتح‌المبین یک تحول عظیم در عرصه دوران دفاع مقدس رخ داد که لازم است از تجربیاتش برای امروز استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن ما هیچگاه دست از توطئه علیه ما برنداشته است، عنوان کرد: هر کجا دشمن نتوانسته علیه ما اقدامی کند، عُرضه و توان آن را نداشته و بدانیم که اگر داشت، دریغ نمی‌کرد.

رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه امروز در عرصه جنگ ترکیبی و رسانه‌ای و جنگ اقتصادی قرار داریم، اضافه کرد: اگر روزی دشمن با استفاده از گروهک‌های کومله، دموکرات، منافقین و غیره اقدامی علیه کشور انجام می‌داد تا سرزمین ما را تجزیه کند، امروز با قدرت بیشتر این کار را انجام می‌دهد، اما تفاوت در این است که اکنون تلاش می‌کند اذهان را در دست بگیرد، از این رو باید بدانیم هر ذهنی را که بگیرند و به سمت خود هدایت کنند، به همان اندازه توانسته‌اند کشور را تجزیه کرده و برای ما مشکل درست کنند از این رو باید در این جنگ محکم بایستیم؛ در حقیقت جنگ سخت ما تبدیل به جنگ نرم سایبری شده است.

قالیباف تأکید کرد: شهید بهشتی لازمه استقلال را استفاده از همه ظرفیت ملت می‌دانست و همین مناعت طبع، نظر بلند و صبر او بود که باعث شد با مدارا و مدیریت درست، انسجام را به‌صورت جذب حداکثری در میدان ایجاد کند. شهید بهشتی این را ثابت کرد که مسیر پیشرفت هیچ منافاتی با رعایت الزامات دینی و انقلابی ندارد و امروز هرگاه در سیاست، فرهنگ و اقتصاد دچار مشکل شدیم به این دلیل بوده که از این مسیر فاصله گرفته‌ایم.

رئیس مجلس در ادامه این موضوع با بیان اینکه سردار سلیمانی برای حضور در جبهه مقاومت علیه داعش هیچگاه از مردمی که از آن‌ها دفاع می‌کرد سؤال نکرد که از چه قشری هستند، یادآور شد: او همه امکانات را برای کمک به مردم از هر قشر و دین و مذهبی به کار گرفت و سؤالی از اعتقادات آن‌ها نکرد؛ ما نیز باید این نکته را بدانیم که خوراک و محتوایی که قرار است تولید کنیم باید به نیازهای همه مردم پاسخ دهد.

وی در ادامه با اشاره به موضوع مهم برای صداوسیما یعنی اهمیت تأمین محتوا عنوان کرد: در جنگ شناختی نیازمند محتوای جدی و اثرگذار برای طیف‌های مختلف هستیم و البته توجه کنیم که در بحث تولید محتوا، زمان حرف اول را می‌زند و محتوای لازم و دقیق باید در زمان خود انجام شود.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه راهی جز بازگشت به فرهنگ دفاع مقدس نداریم، گفت: دفاع مقدس متکی بر مردم بود و از این رو در حوزه محتوا بیاد سراغ مردم برویم.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس