حاج قاسم سلیمانی در مسیر آزادسازی فلسطین جان خود را فدا کرد

نایب‌ رئیس مجلس فلسطین در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید حاج‌قاسم سلیمانی در مسیر آزادسازی فلسطین جان خود را فدا کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از مهر، علی احمد فیصل، نایب رئیس مجلس فلسطین، صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۰ تیر ماه) در حاشیه برگزاری مجمع مجالس آسیایی (APA) با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، دیدار و گفتگو کرد.

قالیباف در ابتدای این دیدار با بیان اینکه در بیش از ۷۰ سالی که رژیم صهیونیستی فلسطین را اشغال کرده است، تنها یک راه برای نجات وجود داشته است، گفت: راه مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی، برای نابودی کامل این رژیم، تنها راه مواجهه با این رژیم است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: ایران همواره معتقد است برگزاری انتخابات میان مسلمانان، مسیحیان و یهودیان و افرادی که به‌طور کامل به فلسطین تعلق دارند، می‌تواند یک دولت مستقل فلسطینی را تشکیل دهد. تحقق این پیشنهاد نیز منوط به مبارزه است. همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، فلسطین باید از بحر تا نهر باشد.

قالیباف جوانان نسل امروز فلسطین را در راه مبارزه با رژیم صهیونیستی مصمم‌تر از گذشته دانست و گفت: اسرائیل تصور می‌کرد با گذشت زمان، موضوع فلسطین به فراموشی سپرده می‌شود، اما هرگز این اتفاق نیفتاد. این به برکت مبارزات امام (ره) و شهدا در این مسیر رخ داده است، مانند مناسبتی همچون روز قدس که همواره موضوع فلسطین را زنده نگه می‌دارد.

‌علی احمد فیصل نیز در این دیدار با قدردانی از مجلس شورای اسلامی برای میزبانی این دوره از اجلاس و حمایت همیشگی جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین، روابط بین ملت فلسطین و ایران را رابطه مستحکمی دانست و گفت: زمانی جمهوری اسلامی ایران سفارت رژیم صهیونیستی را به سفارت فلسطین تغییر داد و پرچم کشور ما را بر آن برافراشت. امام (ره) نیز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به‌عنوان روز قدس نام‌گذاری کرد که درک ایشان از اهمیت مسئله فلسطین را نشان می‌دهد.

وی افزود: ملت فلسطین همواره برای آزادسازی قدس و برافراشتن پرچم این کشور در قدس تلاش می‌کند، چنانکه جمهوری اسلامی نیز همواره در این مسیر حامی و در کنار ملت فلسطین بوده است. از سوی دیگر، شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی، فرمانده عزیز سپاه قدس، نیز در مسیر آزادسازی فلسطین جان خود را فدا کرد.

نایب‌رئیس مجلس فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی تلاش دارد در راستای پیاده‌سازی طرح و پروژه خود مبنی‌بر الحاق کرانه باختری و قدس به رژیم‌صهیونیستی و ایجاد یک دولت یهودی کامل در سرتاسر اراضی اشغالی اقدام کند. از سوی دیگر، این رژیم به‌شکل روزمره جنایاتی را علیه مردان، زنان و کودکان در تمام مناطق قدس مرتکب می‌شود و تجاوزهای نظامی را علیه غزه صورت می‌دهد. این جنایات در ادامه تبعیض نژادی در سرزمین‌های ۱۹۴۸ است و اجازه مراجعت پناهندگان به سرزمین‌های خود را نمی‌دهد.

وی افزود: ملت فلسطین بر خود واجب می‌داند تا در مسیر مقاومت باقی بماند تا به اشغالگری و کشتارهای روزانه این رژیم پایان دهد و درنهایت اهداف این ملت به نتیجه برسد و سرزمینی به پایتختی قدس حفظ شود تا پناهندگان به کشور خود مراجعت کنند.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس