حاج‌قاسم اسطوره الهام بخش برای جهانیان است

نماینده دائم سوریه نزد سازمان ملل در ژنو حاج قاسم سلیمانی فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یک قهرمان و اسطوره الهام‌بخش برای جهانیان توصیف کرد.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از ایرنا، «حیدر علی احمد» در نشست با موضوع «نقض‌های فراسرزمینی حقوق بشر با هدف بررسی ابعاد حقوقی ترور شهید سلیمانی» که بصورت برخط در حاشیه جلسه ۵۲ شورای حقوق بشر سازمان ملل برگزار شد، گفت: قاسم سلیمانی یک رهبر و مدافع حقوق بشر عالی‌قدر بود. او مانند یک قهرمان زندگی کرد و به درجه شهادت نائل شد.

دیپلمات ارشد سوریه تصریح کرد: قاسم سلیمانی یک اسطوره الهام‌بخش، نه تنها در منطقه غرب آسیا بلکه برای بسیاری از کشورهای جهان بشمار می‌رود.

نشست فوق به میزبانی علی بحرینی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل در ژنو و با حضور سفرا و نمایندگان سایر کشورها و همچنین اندیشمندان و صاحب‌نظران برگزار شد.

سفیر کشورمان در ابتدای جلسه با ایراد سخنانی ترور ناجوانمردانه فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یک جنایت بین‌المللی خواند که مردم ایران از عدالتخواهی و پاسخگویی عاملین آن دست برنخواهند داشت.

وی تصریح کرد: غیرقانونی بودن این جنایت به لحاظ نقض فاحش قوانین بین المللی و حقوق بشر و نیز پیامدهای منفی کوتاه مدت و بلندمدت آن بر حاکمیت قانون و صلح و امنیت منطقه‌ای، ایجاب می‌کند که تمامی نهادهای بین‌المللی ذیربط، عاملان آن را پاسخگو بدانند و به دنبال عدالت برای قربانیان باشند.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس