شاهد تحقق استراتژی ژنرال سلیمانی هستیم

یک تحلیل‌گر اسرائیلی تاکید کرد، بعد از چهار سال از ترور ژنرال سلیمانی شاهد تحقق راهبرد او علیه اسرائیل هستیم، اسرائیل با دست خالی از رفح هم خارج خواهد شد و پیروزی اسرائیل از طریق رفح محقق نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از روزنامه معاریو در یادداشتی در رابطه با تهاجم زمینی به رفح تاکیدکرد: رفح نمی‌تواند دروازه پیروزی اسرائیل باشد، در حالی که به گفته این رسانه عبری زبان، این گفته که پیروزی مطلق از طریق از بین بردن گردان‌های (عزالدین قسام) حماس در رفح مقوله صحیحی محسوب نمی‌شود.

آلون بن دیوید تحلیل‌گر اسرائیل در این رابطه هشدار داد: اشغال رفح می‌تواند زندگی و سرنوشت اسرای اسرائیلی را تحت الشعاع خود قرار دهد.

به گفته این تحلیل گرمعروف صهیونیست، درگیری به طور حتم در سال‌های آینده نیز گریبان ما را خواهد گرفت از اینرو حتی اگر ما در رفح هم پیروز شویم باز هم این دست آورد هم نمی‌تواند و هرگز هم نخواهد توانست که خطری که اسرائیل را به هر شکل تهدید می‌کند، بزداید.

او با اشاره به ادعای طرفداران نتانیاهو تاکید کرد: امروز در برابر چشمان خود می‌بینیم که نگاه و راهبرد (سردار شهید) قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس که چهار سال پیش ترور شد، محقق می‌شود و شش ارتش در مقابل اسرائیل صف آریایی کرده‌اند.

بن دیوید می‌گوید حماس از غزه، حماس از کرانه باختری، حزب الله از لبنان، گروه‌های شیعه در سوریه و عراق و حوثی‌ها در یمن مشغول جنگ با اسرائیل هستند، این در حالی است که جبهه هفتم یعنی جنگ مستقیم بین ایران و اسرائیل جزو برنامه‌های ژنرال سلیمانی نبود اما به آن اضافه شد.

وی همچنین خبر داد، ارزیابی‌های اطلاعاتی نشان می‌دهند که تعداد زیادی از ربوده شدگان زنده اسرائیلی در مرکز و غرب رفح نگهداری می‌شوند از اینرو هر نوع عملیاتی در آنجا می‌تواند آنها را در معرض آتش ارتش اسرائیل و کشته شدن قرار می‌دهند به همین خاطر دستوارتی به ارتش اسرائیل صادر شده است که نسبت به آتش باری در این مناطق هوشیاری زیادی داشته باشند چون ما تجربه‌های تخلی در ابتدای جنگ از این مسئله داشتیم.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس