شهیدان سلیمانی و ابو‌مهدی برای دفاع از مسلمانان مرزی نمی‌شناختند

فرمانده کل سپاه در یادواره شهدای قرارگاه رمضان گفت:شهادت برای حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس آرمان بزرگی بود که برای دفاع از مسلمین سر از پا نمی‌شناختند.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از مهر، یادواره شهدای قرارگاه رمضان صبح امروز با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کاک محمد سعید علی وزیر فرهنگ اقلیم کردستان عراق، حاج ابو ایمان الدراجی معاون دبیر کل حزب جهاد اسلامی البناء، کاک آراز حسین میرخان نماینده حزب دموکرات کردستان عراق، دانا وزیر آبادانی اقلیم‌کردستان، حاج بلال جماعت اسلامی عراق، سید صادق هاشمی مرکز مطالعات عراق، یاسر عبدالزهرا رایزن فرهنگی عراق در ایران، جمعه العطوانی از مرکز مطالعات افق عراق، محمد سعید محمد وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق و از فرماندهان اتحادیه ملی در دفاع مقدس، جمیل هورامی از فرماندهان اتحادیه ملی کردستان عراق، محمد حاج محمود دبیر کل حزب سوسیالیست، حاج کاملی دبیر کل حزب پیوند اسلامی، پرویز فتاح رئیس ستاد اجرایی امام (ره) و جمعی از خانواده‌های شهدا و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در این مراسم طی سخنانی، اظهار داشت: قرارگاه رمضان هسته اولیه الگوی مشترک دو ملت برای دفاع از یک سرزمین بود. قرارگاه رمضان یکی از مهمترین قرارگاه‌ها برای جنگ بود و چهره‌های شاخصی را در این قرارگاه می‌بینند مانند شهید دقایقی و شهید حیدری، فرماندهان که دقیق، مجاهد و ولایی بودند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: شهادت برای این سرداران آرمان بزرگی بود و برای دفاع از مسلمین سر از پا نمی‌شناختند مانند حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس که برای دفاع از مسلمانان مرزی نمی‌شناختند.

سردار سلامی گفت: شهید سلیمانی برای آزاد کردن ملت‌های مسلمان و تحت ستم، کوه به کوه و کوچه به کوچه زحمت کشید و درهم آمیخته شدن خون شهید ابومهدی با شهید سلیمانی نشان می‌دهد اسلام برای دفاع از مظلوم مرز نمی‌شناسد و قرارگاه رمضان ابتکار اولیه‌ای بود برای بیان این حقیقت.

وی با بیان اینکه قرارگاه رمضان تجلی امت واحده برای جهاد است، گفت: تجربه نشان داده سربلندی ملت‌ها از درون جهاد و شهادت عبور می‌کند. دشمن هر جا طلوع اسلام را ببیند، شمشیر می‌کشد و ده‌ها سال است جهان اسلام میدان تاخت‌وتاز مستکبران است و تحت ستم، کوه به کوه و کوچه به کوچه زحمت کشید و درهم آمیخته شدن خون شهید ابومهدی با شهید سلیمانی نشان می‌دهد اسلام برای دفاع از مظلوم مرز نمی‌شناسد و قرارگاه رمضان برای بیان این حقیقت ابتکار اولیه‌ای بود.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های ایرانیان گفت: قلب‌های همه مردم ایران سرشار از عشق عاطفه و احساس عمیق نسبت به همه ملت‌های مسلمان در هر نقطه‌ای از عالم است که همانند ستارگان پر فروغ در آسمان افتخارات امت اسلام می‌درخشند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پناهگاه همه مسلمانان عالم است، ادامه داد: مرز جهاد ما جایی است که مسلمانان در خطر قرار بگیرند و در آن زمان ما ورود پیدا می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه عزت مسلمانان بر هر چیزی واجب‌تر است، افزود: اگر ملتی میدان جهاد را ترک کند خداوند بر او لباس ذلت خواهد پوشاند. جهاد راه عزت و آزادی ما در میدان جهاد است.

وی با بیان اینکه ایران پناهگاه همه مسلمانان است، تصریح کرد: عمل ما در میدان بر اساس جغرافیای اعتقادی ماست نه جغرافیای سرزمینی و رسمی.

وی ادامه داد: عملیات وعده صادق نشان داد که اگر شرایط اقتضا کند ما عمل می‌کنیم. این نیست که بنشینیم فقط دیگران در جبهه مقاومت عمل کنند آنها را حمایت می‌کنیم و اگر لازم باشد خودمان هم شمشیر می‌کشیم.

فرمانده کل سپاه عزت مسلمانان را بر هر چیز واجب تر دانست و گفت: قائمه مقاومت توانست در یمن و عراق و لبنان و فلسطین تکثیر شود فرزند یمنی از کنار دریای سرخ راه را بر حامیان رژیم صهیونیستی بسته است، این چقدر غرورانگیز است. ما باید بایستیم نباید قد خم کنیم، نباید کرنش کنیم نباید تسلیم شویم.

فرمانده کل سپاه گفت: عملیات وعده صادق جلوه‌ای از این حقیقت بود که اگر شرایط اقتضا کند ما عمل می‌کنیم. این نیست که بنشینیم و دیگران عمل کنند. اگر لازم باشد آنها را حمایت می‌کنیم و خودمان هم شمشیر می‌کشیم. عزت مسلمانان از همه چیز مهم‌تر است. در لحظات حساس، اگر مسلمانان بترسند ذلیل خواهند شد و این سفارش مولای ما امام علی (ع) است. جهاد راه عزت و آزادی ما است که بدون وحدت و پیوند خوردن قلب‌ها ممکن نیست.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد ما را با هم بیگانه کند و پس از در هم شکستن یک ملت سراغ ملت دیگر شوند. این داستان را آنقدر ادامه می‌دهند تا به مسلمان جهان سیطره یابند اما این اصل ممکن نیست و مسلمانان بیدار شدند و نسبت به سیاست‌های پنهان دشمنان آگاه شده‌اند. ما رهبری داریم که دشمن را می‌شناسد و به حقیقت قدرت کبریایی هم ایمان دارد.

وی با اشاره به قدرت‌های غیرالهی، گفت: این قدرت‌ها بر اساس قرآن در برابر قدرت الهی ناتوان هستند. بنابراین اگر ما در میدان باشیم آنها میدان را ترک خواهند کرد و ما می‌توانیم با پیوند زدن تمام قدرت‌مان به عنوان بخش مهمی از قدرت معتبر جهان ظاهر شویم کما اینکه اکنون به عنوان قدرت اسلام ظاهر شده‌ایم. برادران عزیز کُرد و عرب ما در هر کجای جهان باشند برادران ما هستند. اسلام از این مرزها عبور کرده است و شعب و قبایل را فرصت می‌داند.

سرلشکر سلامی گفت: اربعین نشان دهنده این تجمیع محبت‌ها است که ملتی با قومیت‌های مختلف در مسیر عشق و ارادت ائمه به یکدیگر می‌پیوندند و یک جهان جدید می‌سازند. هرکجا با هم هستیم شکست ناپذیریم.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس