عرضه ترجمه عربی داستان‌های کودکانه درباره حاج قاسم در عراق و لبنان

ترجمه عربی کتاب‌های «سیب آخر»، «قهرمان به شکل خودم» و «مردی که زبان کبوتر‌ها را می‌دانست»؛ داستان‌های کودکانه درباره حاج قاسم سلیمانی، توسط انتشارات «راه یار» در عراق و لبنان عرضه شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از خبرگزاری تسنیم، ترجمه عربی کتاب‌های «سیب آخر»، «قهرمان به شکل خودم» و «مردی که زبان کبوتر‌ها را می‌دانست»؛ داستان‌های کودکانه درباره حاج قاسم سلیمانی، توسط انتشارات «راه یار» در دومین نمایشگاه کودک و نوجوان عراق و همزمان در لبنان عرضه می‌شود.

«سیب آخر» به نویسندگی محمد خسروی‌راد، تصویرگری وحید خاتمی و ترجمه سیدکاظم هاشمی، داستانی کودکانه درباره حضور و کمک‌رسانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سیل خوزستان است که به کوشش مجموعه «خانه همبازی» تهیه شده است. بخش پایانی این کتاب کودک نیز به معرفی یک بازی در همین باره اختصاص دارد که طراحی آن برعهده سمیه محمدی مقدم بوده است.

«قهرمان به شکل خودم» نیز به نویسندگی و تصویرگری کلر ژوبرت و ترجمه شمس حجازی؛ داستانی کودکانه درباره راز و رمز قهرمان بودن مانند سردار شهید حاج قا‌سم سلیمانی است که به کوشش مجموعه «خانه همبازی» تهیه شده است.

همچنین کتاب کودک «مردی که زبان کبوتر‌ها را می‌دانست» با نویسندگی نازنین صابری بهداد، تصویرگری لیلا حیدری و ترجمه کمال السید نیز دیگر عنوان انتشارات «راه یار» است که در این نمایشگاه عرضه می‌شود. این کتاب کودک 24صفحه‌ای داستانی کودکانه درباره عملیات شکست محاصره شهر آمرلی عراق توسط سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که به کوشش مجموعه «خانه همبازی» تهیه شده است.

شهر 20 هزار نفری آمرلی در حومه جنوبی استان کرکوک عراق در سال 2014 در محاصره کامل گروه تروریستی داعش قرار داشت، اما بعد از 89 روز مقاومت دلاورانه زنان و مردان این شهر در نهم شهریورماه 93، با فرماندهی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و به دست نیرو‌های حشد الشعبی آزاد شد.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس