مکتب حاج قاسم منشعب از امام خمینی است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در دیدار جمعی از طلاب پاکستانی ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی به تبیین مکتب وحدت گرای امام خمینی (ره) و حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران و مکتب حاج قاسم سلیمانی در تداوم مکتب رسول الله است و امام خمینی انقلاب اسلامی ایران را بر مبنای وحدت پایه‌گذاری کرد هم وحدت در میان جامعه ایرانی و هم وحدت در میان امت اسلامی و حتی وحدت میان مستضعفان جهان. اصلی‌ترین مولفه انقلاب اسلامی وحدت مستضعفان است.

وی در ادامه مکتب حاج قاسم را منشعب از امام خمینی دانست و گفت: مکتب حاج قاسم سلیمانی یک ویژگی داشت و آن باور به قرآن کریم بود، حاج قاسم به دنیا ثابت کرد که می‌توان جلوی استکبار ایستاد. آمریکا انگلیس و اسرائیل مانند غولی برای دنیا بودند اما حاج قاسم این هیمنه را شکست.اگر عقلانیت حاج‌قاسم را به عنوان یک الگو برای جوانان ترسیم کنیم میتوانیم آینده روشن مقاومت امیدوار باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نگاه حاج قاسم را فرامذهبی دانست و افزود: سالها قبل شبکه الجزیره به عنوان یک پایگاه اصلی رسانه‌ای برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران و ایجاد شیعه هراسی در قطر تاسیس شد اما جمهوری اسلامی ایران وقتی قطر در محاصره‌ی عربستان و بحرین قرار داشت، حاج قاسم سلیمانی با درایت به یاری قطر شتافت و امروز قطر یکی از حامیان نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه شده است. نگاه حاج قاسم نگاهی فرا‌مذهبی بود. وی کسی بود که محاصره‌ی کردهای سنی را در عراق شکست و ایزدی های در اسارت را از دست داعش نجات داد.

 

 دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس