پرونده ترور سردارسلیمانی و ابومهدی المهندس در پارلمان‌ عراق

یک نماینده عراقی گفت پرونده ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس بار دیگر در پارلمان بازگشایی می‌شود.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از فارس، «حسن سالم» عضو فراکسیون «الصادقون» در پارلمان عراق با درخواست از دولت این کشور برای ارسال نتایج تحقیقات مرتبط با ترور شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت این پرونده به زودی بار دیگر در پارلمان طرح خواهد شد.

او به پایگاه خبری المعلومه گفت که افرادی در داخلی عراق و همچنین در خارج از جمله آمریکا، لبنان و سوریه در این جنایت دست دارند.

حسن سالم تأکید کرد: «خون شهدای پیروزی امانتی بر گردن ماست و ما هرگز در خصوص این جنایت زشت که آمریکا مرتکب آن شد سکوت نخواهیم کرد. آمریکا مرتکب جنایتی نابخشودنی شد».

این نماینده عضو فراکسیون الصادقون سپس گفت که این پرونده بار دیگر در صحن پارلمان مطرح خواهد شد تا عاملان این جنایت معرفی شده و محاکمه آن‌ها طبق قوانین پیش برود.

در این راستا «محمد البلداوی» نماینده پارلمان عراق نیز از دولت و سیستم قضایی این کشور خواست تا اقدامات جدی برای شناسایی کسانی که در ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس نقش داشتند، انجام دهد.

به گفته او با توجه به اینکه برخی از افراد دخیل در این جنایت دیگر منصب دولتی هم ندارند، فرصت مناسبی برای محاکمه آن‌ها فراهم آمده است.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس