کتاب «قاسم سلیمانی؛ سرباز خدا» به چاپ رسید

مؤسسه اسلامی امام مهدی (عج) رم در ایتالیا به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران کتابی با عنوان «قاسم سلیمانی؛ سرباز خدا» را منتشر کرد.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از دفاع‌پرس، مؤسسه اسلامی امام مهدی (عج) رم در ایتالیا به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران کتابی با عنوان «قاسم سلیمانی؛ سرباز خدا» را منتشر کرد.

مطالب این کتاب ۲۵۰ صفحه‌ای که شامل عکس‌های رنگی است، به سه بخش عمده تقسیم می‌شوند. کتاب با مقدمه‌ای از آیت الله مصباح یزدی درباره مقام شهدا آغاز می‌شود. پس از آن بخش اول شامل بعضی نامه‌های آن شهید از جمله نامه‌‌های شخصی وی به همسر، دختر و دوست صمیمیش شهید حسین پورجعفری است.

همچنین نامه‌هایی شامل نصایحی به برادرزاده‌اش و به نیروهای بسیج و در نهایت مکاتباتش با فرمانده نیروهای عزالدین قسام و برخی سخنرانی‌های وی که شامل اولین ترجمه کامل یکی از سخنرانی‌های این شهید به یک زبان اروپایی و همچنین وصیتنامه شهید است.

در بخش دوم گزیده‌ای از سخنان مهم‌ترین شخصیت‌های مذهبی و سیاسی جهان اسلام مثل آیت الله العظمی سیستانی، امام خامنه‌ای، سید حسن نصرالله و‌ فرماندهان حماس فلسطین و انصارالله یمن به چشم می‌خورد. در نهایت بخش سوم به روایت ۲۰ خاطره از دوستان، نزدیکان و‌ اقوام درباره شخصیت و رفتار وی می‌پردازد.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس