کتاب «پسرم، قاسم» منتشر شد/ این نوزادان به یاد سردار دل‌ها «قاسم» نامیده شدند

کتاب «پسرم قاسم» نوشته یک بانوی مشهدی با تحقیق مرضیه هاشمی و فاطمه قاسمی هوس، نگاشته و انتشارات راه یار با همکاری دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپبهد حاج قاسم سلیمانی در شماره گان ۱۳۰۰ نسخه در زمستان ۱۴۰۱ چاپ کرده است.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم، کتاب «پسرم، قاسم» روایت‌هایی است از پدر و مادرهایی که بعد از شهادت حاج قاسم و به یاد متبرک ایشان، نام پسران تازه‌متولدشده‌شان را «قاسم» گذاشتند، به این امید که فرزندشان یاد آن سردار رشید اسلام در عصر ظهور را زنده نگه دارد و راه ایشان را برود.

نویسنده در مقدمهٔ کتاب با اشاره به شخصیت حضرت قاسم ابن الحسن و پیوند زدن ویژگی‌های ایشان به زمان شهادت حاج قاسم می‌گوید اسم «قاسم» از مذهب تشیع فراتر رفته و به نامی جهانی تبدیل شده که دنیا آن را می‌شناسد. بنابراین در این زمان «قاسم» نامی مناسب و بامناسبت برای نوزاد در راه است. چون اسم باید زمان هم داشته باشد.

انتشارات راه‌یار با مشارکت انتشارات مکتب حاج قاسم، کتاب «پسرم، قاسم» را به نویسندگی مریم قربان‌زاده، در قطع رقعی و در صد و هفتاد و چهار صفحه به چاپ رسانده است.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس