خاطرات مردم دیارباکری‌ها از ایام شهادت‌حاج‌قاسم

«اوخشاما برای قاسم» خاطرات مردم آذربایجان غربی از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی به قلم زهرا عسکری دستجری و توسط انتشارات «راه یار» چاپ و روانه بازار نشر شد.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از خبرگزاری دفاع پرس، هر ملتی نقاط مشترکی دارند که آن‌ها را به هم پیوند می‌دهد. سردار شهیدِ عزیز ما، سردار قاسم سلیمانی، یکی از نقاط مشترک ملت ایران بود. ملتی که به‌قول خود او، ملت امام‌حسین‌اند و امام‌حسینی‌ها را دوست ‌دارند. شهادت این مردِ بزرگ‌ در تاریخ جاودانه شد. شهادتی که نمایش اتحاد مردم در نقطۀ اتصالی به‌نام قاسم سلیمانی بود. شهادتی که میلیون‌ها آه به‌همراه داشت! آه دل‌هایی که قاسم سلیمانی را می‌شناختند: در همسایگی قدیمی شهدا، در رفاقت با لاله‌های واژگون، در آدرسی به‌نام جبهه و در میدان مقاومت.

همۀ مردم بهت‌زده بودند از این سفر ناگهانی. به‌معنای واقعی کلمه، همۀ مردم! به دور از هر موقعیت اجتماعی و فرهنگی و سیاسی. همۀ مردم بدون در نظرگرفتن سن و سال. همۀ مردم بدون در نظرگرفتن قومیت‌ها و مرزهای جغرافیایی.

این کتاب تلاش می‌کند تا بخشی از رخدادهای پس از شهادت سردار را در گوشه‌ای از سرزمینمان به نمایش در آورد. در دیار رفقای قدیمی‌اش، مهدی و حمید باکری.

«اوخشاما برای قاسم» در ۸۸ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان توسط انتشارات راه یار منتشر شده و است و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را علاوه بر کتابفروشی‌ها، از سایت یا صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub.ir تهیه کنند.

لازم به ذکر است «اوخشاما» نوعی مرثیه‌سرایی در میان مردم مناطق آذری‌نشین است و در حقیقت، توصیفاتی درباره خصوصیات شخص درگذشته است.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس