«ساماندار» سوگواری مازنی‌ها در شهادت حاج قاسم

کتاب «ساماندار»؛ خاطرات مردم مازندران از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی به قلم سیده‌فاطمه سادات‌کیایی و توسط انتشارات «راه یار» منتشر شد.

به گزارش مکتب حاج قاسم به نقل از گزارش ایکنا، انتشارات «راه یار» کتاب «ساماندار»؛ خاطرات مردم مازندران از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی به قلم سیده‌فاطمه سادات کیایی را چاپ و روانه بازار کتاب کرد.

در آن جمعه‌شب سرد دی‌ سال ۱۳۹۸، انفجاری تروریستی در فرودگاه بغداد، ملتی را برای همیشه داغ‌دار کرد، داغ‌دار بزرگ‌ترین سردار مبارزه با تروریست. حاج قاسم سلیمانی، کسی که عمر خود را به مجاهدت در میدان‌های نبرد علیه ظلم و طاغوت گذرانده بود، به دست شیطان بزرگ، آسمانی شد و تاریخ شهادتش یکی از روزهای ماندگار در خاطر ملت ایران شد.

مردم مومن دیار طبرستان، مازندران قهرمان، از آن زمان که در لباس پاسداران لشگر ۲۵ کربلا دوشادوش سربازان حاج قاسم در نبرد با دشمن بعثی جنگیدند، تا سال‌های اخیر که فرزندان خود را برای دفاع از حرم، بدرقه شام کردند و حماسه خان‌طومان را بازآفریدند، خاطره سلحشوری و شجاعت‌ سردار دل‌ها را خوب به خاطر دارند.

به‌حق، دلاوری رسم مشترک شهدای بزرگی همچون شهید حاج حسین بصیر و علی‌رضا نوری از سرزمین سبز طبرستان و بزرگ‌مرد دیار کریمان، حاج قاسم سلیمانی است.

یادواره شهدای شهر بابل در اسفند سال ۱۳۹۷ از خاطرات فراموش نشدنی خانواده شهدا و اهالی مازندران از حضور سردار دل‌ها در این استان است. سردار در این حضور، دلاورمردان این دیار را یاد کرد و گفت: «مازندران دِین بزرگی به گردن ما دارد و خاطرات خوبی از لشکر ۲۵ کربلا و سلحشوری جوانانِ دیار علویان داریم.»

مردم مازندران کمتر از یک سال بعد با حضور هزاران‌ نفری در تشییع پیکر سردار در شهر تهران، لطف حضور مهمان عزیز خود را پاسخ دادند. کتاب «ساماندار»، شرح کوچکی از دل‌بستگی و اشتیاق مردم مازندران به سرداری است که فقط متعلق به شهر و کشور و منطقه خود نبود، بلکه بسیاری از آزادی‌خواهان جهان او را دوست داشتند.

بنابرین گزارش، کتاب «ساماندار»؛ خاطرات مردم مازندران از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی که محقق آن حانیه جنتی بوده و تدوین آن توسط سیده‌فاطمه سادات‌کیایی انجام شده، در ۹۶ صفحه با شمارگان هزار نسخه توسط انتشارات راه یار منتشر شده است.

علاقه‌مندان به تهیه این کتاب، علاوه بر کتابفروشی‌ها، می‌توانند از سایت یا صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub.ir تهیه کنند.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس