شهدا، بهترین گزینه برای الگوسازی در جامعه هستند/ شهدای مدافع حرم حقیقت اسلام را نشان دادند

خانم زینب سلیمانی با بیان اینکه زنده داشتن یاد شهید کمترین کاری است که همه اقشار می‌توانند انجام دهند، گفت: شهید سلیمانی در اربعین شهید حسین‌پور وعده دادند که داعش تا سه ماه دیگر نابود خواهد شد که با یاری رزمندگان جبهه مقاومت، کمتر از سه ماه داعش نابود شد که این اقدام موجب امنیت در منطقه شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خانم زینب سلیمانی در مراسم ششمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم، سردار مرتضی حسین‌پور شلمانی در گلزار شهدای شلمان شهرستان لنگرود، شهدا را بهترین گزینه برای الگوسازی در جامعه برشمرد.

وی همچنین افزود: کسی که با نثار جان خود فداکاری و ایثار را معنا می‌بخشد و اثبات می‌کند، جامعه را به جلو سوق می‌دهد و برای حرکت به سوی پیروزی و موفقیت امیدوار می‌سازد.

رئیس بنیادحفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم در چند سال اخیر برای امیدآفرینی و ایجاد حس تعلق در جامعه، نقش بسزایی ایفا کرده و سهم زیادی داشتند، افزود: شهدایی، چون شهید مرتضی حسین‌پور و شهید محسن حججی، حقیقت اسلام را نشان دادند و ثابت کردند این حقیقت برای همیشه تاریخ زنده می‌ماند.

خانم زینب سلیمانی با اشاره به سخنان پدرش (سردار شهید حاج قاسم سلیمانی) در مراسم اربعین شهادت شهید مرتضی حسین پور که رهبری و انسان فداکار را ۲ عامل مهم پیروزی و سرافرازی ملت‌ها خوانده بود، تصریح کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب، ملت ایران را از دل طوفان‌ها به سلامت عبور داد و امروز هم رهبر معظم انقلاب با تدبیر، آگاهی، بصیرت و صبر، ضمن رهبری اندیشمندانه جامعه به شایسته‌ترین و بهترین شکل، هر روز بیش از پیش نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب می‌کند.

او یادآور شد: شهید حاج قاسم سلیمانی با برشمردن انسان‌های فداکار به عنوان دومین شرط اساسی موفقیت ملت‌ها، آن‌ها را افرادی می‌داند که با فداکاری، مشکلات را از پیش رو برداشته و با شناسایی تهدید‌ها و تبدیل آن‌ها به فرصت، جامعه را به سوی تعالی و پیشرفت سوق داده و همه عوامل را به سود پیروزی و افتخار بسیج می‌کنند.

به گفته فرزند شهید حاج قاسم سلیمانی، واقعه عاشورا و شهادت سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش، انسان‌ها و به ویژه اندیشمندان جهان را به تفکر دعوت می‌کند و درس‌ها و پیام‌های بی‌شمارش برای هر انسانی الهام بخش است.

سلیمانی همچنین به جمله تأثیرگذار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر اینکه «ما ملت امام حسینیم» اشاره کرد و گفت: سردار دل‌ها، جمله «ما ملت شهادتیم» را هم در سخنانش به کار می‌برد که توجه ویژه ایشان را به شهادت نشان می‌داد.

وی به سخن «ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد» از امام خمینی رحمت الله علیه نیز اشاره کرد و افزود: شهادت مانعی برای رخوت و رکود ملت محسوب می‌شود که روح امید را در جامعه زنده نگه می‌دارد.

خانم زینب سلیمانی تصریح کرد: شهادت است که به رغم تحریم‌ها و سختی‌ها، ملت را ایستاده نگه داشته و به آن شخصیت می‌بخشد تا سرآمد باشد.

او برپایی مراسم نکوداشت شهدا را بسیار مثبت و تأثیرگذار دانست و گفت: به دلیل همه تأثیرات مثبتی که از فداکاری یک شهید بر جای می‌ماند گرامیداشت یاد و خاطره شهدا نیز به نوعی دعوت به ایستادگی، مقاومت، امید و حرکت رو به جلو محسوب می‌شود و باید با تفکر بیشتر در سیره و راه شهدا، حقیقت را یافت و به آن عمل کرد.

شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی معروف به حسین قمی، شهیدی که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با افتخار از او یاد می‌کرد و همواره فرماندهی‌اش در نبرد را می‌ستود.

مرتضی حسین پور شلمانی این فرزند نابغه گیلان از مدافعان بر جسته گیلانی حرم حضرت زینب سلام الله علیها و از فرماندهان نخبه بود که برای آزادسازی منطقه بوکمال به عنوان آخرین قلعه داعش تلاش کرد و سرانجام روز دوشنبه ۱۶ مرداد ماه سال ۱۳۹۶ در سوریه به فیض شهادت رسید.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس