طرح شکایت پرونده شهید سلیمانی در دیوان بین‌المللی کیفری/ وکلای ایران منافاتی بین رسیدگی داخلی و خارجی این پرونده ندیدند

دهقان گفت: وکلای جمهوری اسلامی ایران به این جمع‌بندی رسیده‌اند دعوا در (ICG) دادگاه بین‌المللی دادگستری طرح شود، زیرا بستر‌های آن فراهم شده است.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از دفاع پرس، «محمد دهقان» معاون حقوقی رئیس جمهوری در گفت‌و‌گو، با اشاره به آخرین وضعیت پرونده شهید سلیمانی در محاکم بین‌المللی، اظهار داشت: پرونده شهید حاج قاسم سلیمانی در دو مرجع داخلی و خارجی در حال پیگیری است، مرجع قضایی قوه قضاییه است که تعاملات خوبی درخصوص پرونده شهید سلیمانی با معاون حقوقی رئیس جمهوری داشته است.

دهقان خاطرنشان کرد: قوه قضاییه روند رسیدگی به این پرونده را با توجه به مدارک و مستندات حاصله به خوبی تاکنون پیش برده‌ است و به نتایج خوبی هم رسیده است، اما ما نیاز به یک نظریه حقوقی داشتیم که آیا رسیدگی در محکمه داخلی به اقدام ما در محاکم خارجی و بین‌المللی لطمه‌ای وارد می‌کند؟ که خوشبختانه نتیجه بر این شد این دو مورد هیچ منافاتی با یکدیگر ندارند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه هم در محاکم داخلی و هم در محاکم بین‌المللی امکان رسیدگی به پرونده شهید سلیمانی وجود دارد، بیان کرد: ما بر اساس نظریه حقوقی وکلای خارجی خود به این نتیجه رسیده‌ایم، همچنین وکلای جمهوری اسلامی ایران به این جمع‌بندی رسیده‌اند دعوا در (ICG) دیوان بین‌المللی کیفری طرح کنیم، زیرا بسترهای آن فراهم شده است.

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفته بود: در پرونده ترور شهید سلیمانی ۱۵۴ متهم که ۹۶ نفر از آن‌ها از اتباع آمریکا هستند، شناسایی شده و روند تحقیقات ادامه دارد همچنین تاکنون برای ۹ کشور ۱۱ نیابت قضایی ارسال شده است.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس