ورزشکاران از رویکرد زندگی ورزشی و پهلوانی شهید سلیمانی مطلع باشند

رئیس کمیته ملی پارالمپیک گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی در کنار برنامه‌ها و رسالت‌های بسیار سنگینی که داشت، هیچ وقت از ورزش منقطع نشد و ورزش را کنار نگذاشت.

به گزارش بنیاد مکتب حاج‌قاسم به نقل از خبرگزاری تسنیم، غفور کارگری در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «سلام پهلوان» که در مورد خصایص پهلوانی، جوانمردی و خاطرات ورزشی شهید قاسم سلیمانی است، اظهار داشت: این مراسم بهانه‌ای برای اینکه یادی از شهید حاج قاسم سلیمانی صورت بگیرد. از آنجا که یکی از ابعاد شخصیتی سردار دل‌ها جوانمردی و پهلوانی و مروت و دستگیری بود، به نظر رسید که شایسته است در این خصوص با رویکرد زندگانی ورزشی و پهلوانی او یک مجموعه گردآوری شود تا آحاد ملت و خصوصاً جوانان، ورزشکاران و قهرمانان اطلاع دقیق داشته باشند که حاج قاسم در کنار برنامه‌ها و رسالت‌های بسیار سنگینی که داشت، هیچ وقت از ورزش منقطع نشد و ورزش را کنار نگذاشت. همچنین ورود به این عرصه ورزش و پهلوانی باعث شد تا شخصیت جوانمردی و مروت در این شخص بزرگ بیش از پیش قوت پیدا کند.

وی ادامه داد: این کتاب را خانم پورمنعمی که خودش نیز اهل کرمان است، با مصاحبه از افراد مختلف جمع‌آوری کرده که حاج قاسم را از دوران کودکی و همچنین در دفاع مقدس، بعد از جنگ تحمیلی، در دوران جبهه مقاومت و تا لحظه شهادت، شرح داده و در آن به ابعاد عمدتاً ورزشی و پهلوانی حاج قاسم پرداخته شده است.

کارگری عنوان کرد: از آنجا که احساس می‌کنیم در این زمینه مطلب بسیار هست، عنوان این کتاب را «سلام پهلوان یک» انتخاب کردیم تا در دوره‌های بعدی بحث‌های تکمیلی را در قالب کتب دیگر به جامعه اسلامی خودمان به ویژه حوزه ورزش و ورزشکاران تقدیم کنیم.دیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس