ثمره خون حاج قاسم/ استقرار نیروهای فلسطینی و جبهه مقاومت در مرزهای سرزمین اشغالی

رهبر معظم انقلاب اسلامی وضعیت رژیم صهیونیستی را فلاکت‌بار و قدرت بازدارندگی این رژیم را رو به پایان توصیف کرده‌اند؛ وضعیتی که حاصل ایثار و فداکاری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نیرو‌های جبهه مقاومت است.

به گزارش بنیاد مکتب حاج قاسم به نقل از دفاع‌پرس، این روز‌ها تحولات متعددی را در منطقه غرب آسیا شاهد هستیم؛ پس از هفت سال رابطه دیپلماتیک ایران و عربستان در حال احیاست و اخباری نیز درباره احتمال بازگشت سوریه به اتحادیه عرب منتشر شده و مقامات ارشد سوری و سعودی نیز با یکدیگر دیدار کرده‌اند.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی هم شرایطی بحرانی را می‌گذراند و مدت‌هاست که علاوه بر عملیات‌های متعددی که از سوی گروه‌های مقاومت اجرا و امنیت اشغالگران قدس را خدشه‌دار می‌کند، ساکنان سرزمین‌های اشغالی نیز با برپایی تظاهرات‌های اعتراضیِ پیاپی و ده‌ها هزار نفری علیه نتانیاهو، عرصه را بر کابینه نخست‌وزیر افراطی این رژیم، سخت کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی که در پی بروز بحران سوریه، در کنار آمریکا، عربستان سعودی و سایر کشور‌های مرتجع منطقه به‌صورت آشکار از تروریست‌های تکفیری حمایت می‌کرد تا حکومت مشروع و قانونی سوریه به پایان کار خود برسد، اکنون و پس از گذشت یک دهه از این بحران، موجودیت خود را در خطر می‌بیند و به اذعان برخی مقامات و کارشناسان این رژیم به ۸۰ سالگی نخواهد رسید.

استکبار جهانی و متحدان منطقه‌ایِ او پس از اجرای طرح‌های متعدد سلطه‌جویانه از جمله طرح «خاورمیانه‌ی بزرگ» که با شکست خفت‌بار اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه با حزب‌الله لبنان در نطفه خفه شد، در سال ۲۰۱۱ میلادی و همزمان با آغاز بحران سوریه، با تجهیز ده‌ها گروه تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره قصد داشتند سوریه را که پل ارتباطی جمهوری اسلامی ایران با لبنان و گروه‌های مقاومت فلسطین بود، به تسخیر خود درآورند و سپس با سقوط حکومت عراق توسط داعش، جنگ، کشتار و ویرانی را به مرز‌های ایران بکشانند؛ اما به لطف درایت رهبر انقلاب و مجاهدت مدافعان حرم، سرانجام این توطئه بزرگ دشمنان اسلام و بشریت نیز ناکام ماند.

بشار اسد که آمریکا و متحدان اروپایی و منطقه‌ای او خواهان برکناری‌اش از قدرت بودند، با حمایت جمهوری اسلامی ایران پابرجا ماند و سعودی‌ها که زیر پرچم شیطان بزرگ هزینه‌های گزافی را در جهت سقوط اسد متحمل شده بودند، اکنون خواستار برقراری مجدد رابطه خویش با سوریه و ایران شده‌اند.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی که قصد داشت به واسطه حمایت از تروریست‌های تکفیری به مرز‌های ایران برسد، اکنون نیرو‌های مقاومت و بخصوص نیرو‌های توانمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در نزدیکی مرز‌های سرزمین‌های اشغالی می‌بیند. هرچند که دشمنان خدا مکر کردند تا بتوانند به اهداف شوم خود برسند، اما مکر خدا بالاتر از آن‌ها بود و اکنون حلقه محاصره‌ی صهیونیست‌ها تنگ‌تر و نابودی‌شان نزدیک‌تر شده است؛ به نحوی که رهبر انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشور‌های اسلامی با ایشان، وضعیت رژیم صهیونیستی را فلاکت‌بار و قدرت بازدارندگی این رژیم را رو به پایان دانستند.

این وضعیت، حاصل ایثار و فداکاری سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی و نیرو‌های جبهه مقاومت است؛ نیرو‌هایی که از ایران، افغانستان و پاکستان گرفته تا عراق، سوریه و لبنان گام در میدان مبارزه با مزدوران استکبار گذاشتند و نویدبخش آزادی قدس شدند.

نوشته:شهاب شعبانی‌نیادیدگاهی ثبت نشده است

فراخوان کنگرۀ ملی شعر شهید القدس